Razer'ın tanıttığı yeni bilgisayar görenleri büyülüyor!

Son zamanlarda biraz daha geri planda kalmaya başlayan Razer, bu defa karşımıza oldukça dikkat çekici bir dizüstü bilgisayar modeliyle çıktı.

Razer'ın tanıttığı yeni bilgisayar görenleri büyülüyor!

Razer, İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini ile ortaklık içinde özel bir laptop olan Razer Blade 16 x Automobili Lamborghini Edition'ı tanıttı. Bu benzersiz bilgisayar, RazerCon 2023'te gözler önüne serildi. Lamborghini'nin ilham verdiği tasarım, üst seviye Razer Blade 16 konfigürasyonuyla buluştu.

Laptopun gövdesi CNC işlenmiş tek bir alüminyum parçadan oluşmaktadır. Razer'ın mat siyah yüzeyi korunmuş, ancak Lamborghini'nin turuncu aksanları eklenmiştir. Kapak üzerinde ayırt edici bir desen ve USB portları ile klavyede turuncu vurgular mevcut. Laptopun başlangıç ekranında turuncu renkte Lamborghini logosu yer alıyor.

Razer'ın tanıttığı yeni bilgisayar görenleri büyülüyor!

Bu özel tasarımın altında, laptop, güçlü bir oyun performansı sunuyor. Intel'in 13. Nesil Core i9 işlemcisini ve NVIDIA'nın RTX 4090 grafik kartını içeriyor. Bu sayede zorlu PC oyunları yüksek ayarlarda çalıştırılabiliyor. Ayrıca bilgisayar, hızlı bir SSD depolama olanaklarıyla 4TB depolama sunuyor.

Öne çıkan bir özelliği ise çift modlu Mini-LED ekranıdır. Bu ekran, yaratıcı görevler için 4K çözünürlükte 120Hz ve oyun için FHD+ çözünürlükte 240Hz arasında geçiş yapabilme yeteneğine sahip.

Razer Blade 16 x Automobili Lamborghini Edition'ın fiyat etiketi 4.999,99$ olarak belirlendi ve sadece Amerika'da 150 adetle sınırlıdır.