Asus yeni mini bilgisayar modelini resmen satışa sundu

Bir süredir mini bilgisayar modeline ilişkin sızıntılarıyla gündeme gelen Asus, sonunda merak edilen yeni ürününü resmen satışa sundu.

Asus yeni mini bilgisayar modelini resmen satışa sundu

Bu yılın CES etkinliğinde ASUS, yeni mini bilgisayarı ExpertCenter PN42'yi görücüye çıkarttı. Şimdilerde ise bu ürün ROG X Mini PN42 Gençlik Versiyonu adı altında Tmall'da piyasaya sürüldü ve fiyatı 1999 Yuan ($282) olarak belirlendi. ExpertCenter PN42 mini bilgisayar, Intel'in en son teknolojiye sahip N100 ve N200 dört çekirdekli işlemcilerini içeriyor. Aynı zamanda sessiz işlem özelliğine sahip olan bu bilgisayar, toz birikimini azaltma amacıyla fanlı bir tasarıma sahip.

Asus ROG X Mini PN42 Gençlik Versiyonu, son teknoloji Intel N100 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci ile fanlı bir tasarım birleştirildi ve sonucunda oldukça sessiz çalışan bir ürün ortaya çıktı. Bu sayede gürültüsüz bir bilgisayar deneyimi yaşarken toz birikme riski de minimize ediliyor. Mini bilgisayarın kompakt boyutları, 127.5 x 132 x 57.6 mm ölçülerinde ve 1 kg'dan daha hafif olması, kullanıcılara yerden tasarruf sağlayan bir çözüm sunuyor.

Asus yeni mini bilgisayar modelini resmen satışa sundu

Bu cihaz, kullanıcıların üç ekrana kadar aynı anda bağlanabilmelerine olanak sağlayan çoklu ekran desteği sunuyor. Toplamda yedi USB portuyla gelen cihaz, bir USB-C portu da içeriyor. Ayrıca, çift 2.5 Gbps LAN, DP1.4 ve HDMI 2.0 portlarına sahip olan bu mini bilgisayar, kullanıcıların üç dış ekran veya iki 4K ekran bağlayarak üretkenliklerini artırmalarına olanak tanıyor.

İki yönlü yapay zeka gürültü azaltma özelliği sayesinde iletişim daha da geliştiriliyor ve çevrimiçi sesli görüşmeler daha net gerçekleştirilebiliyor. Mini bilgisayar, VESA montajı kullanılarak kolaylıkla bir monitörün arkasına monte edilebiliyor. Cihazın üst ve yan kısımları, geniş havalandırma ızgaralarıyla donatıldı ve bu sayede pasif ısı dağılımı etkin bir şekilde sağlandı.

Bu mini bilgisayar, UHD entegre grafikleriyle çalışıyor ve 16GB/8GB DDR4 RAM seçenekleri ve 512GB M.2 PCIe SSD ile birlikte kutudan çıkıyor. Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 6'yı destekleyerek, kablosuz bağlantıyı sorunsuz hale getiriyor.