ASUS Zenbook S16 ultra ince tasarımı ve en yeni AMD yapay zeka çipiyle dikkat çekiyor

ASUS, Computex teknoloji fuarında tanıttığı Zenbook S16 modeliyle büyük ilgi topladı.

ASUS Zenbook S16 ultra ince tasarımı ve en yeni AMD yapay zeka çipiyle dikkat çekiyor

ASUS, bu hafta Taipei'de düzenlenen Computex teknoloji fuarında bir dizi yeni dizüstü bilgisayar tanıttı ve bunlar arasında Zenbook serisinin yenilenen modeli de bulunuyor. Zenbook S16, zarif ve şık tasarımıyla dikkat çekerken, bir dizi yenilik ve birkaç önemli güncellemeyle geliyor.

Bu model, sadece birkaç saat önce duyurulan AMD'nin Ryzen AI 9 HX 370 işlemcisi ile donatılmış durumda. Bu yonga seti, 50 TOPS işlem gücü ile önceki AMD dizüstü bilgisayar donanımının üç katı performans sunarak yapay zeka yeteneklerini artırıyor. Bu, Zenbook S16'yı Microsoft'un AI asistanı Copilot+ için de uygun hale getiriyor ve Qualcomm’un bu alandaki tek seçenek olmadığını gösteriyor.

ASUS Zenbook S16 ultra ince tasarımı ve en yeni AMD yapay zeka çipiyle dikkat çekiyor - Resim : 1

Dizüstü bilgisayar, 16 inçlik modeller için son derece ince ve hafif olmasıyla öne çıkıyor; sadece 1.1 cm kalınlıkta ve 1.36 kg ağırlığında. Soğutma sistemi de yenilenmiş, yeni üst havalandırma ve ultra ince buhar odası ile daha iyi bir soğutma sağlanıyor ki bu da kullanıcılar için büyük bir avantaj.

Zenbook S16, geçen yılki Zenbook 14X modelinde bulunan alüminyum seramik kaplamanın aynısını taşımaya devam ediyor, ancak ASUS bu kaplamanın adını "Ceraluminum" olarak değiştirdi. 16 inçlik 3K OLED dokunmatik ekranı 120Hz maksimum yenileme hızına sahip. 78Wh batarya, cihazın tüm gün kullanımını mümkün kılarken, Harman Kardon imzalı altı hoparlörlü ses sistemi müzik keyfini zirveye taşıyor. Ayrıca Wi-Fi 7 desteği, 2TB'a kadar SSD depolama alanı ve 32GB'a kadar RAM seçenekleri bulunuyor.

ASUS Zenbook S16, 1400$ başlangıç fiyatıyla satışa sunulmuş olup, beyaz ve gri renk seçenekleriyle Best Buy'da ön siparişe açıldı.