ASUS’ın yeni monitörü hem fiyatı hem de özellikleriyle dikkat çekiyor

ASUS, yeni ROG XG27AQDMG modelini tanıttı. 26.5 inçlik OLED ekran ve 2K 240Hz yenileme hızı ile dikkat çeken bu monitör, oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

ASUS’ın yeni monitörü hem fiyatı hem de özellikleriyle dikkat çekiyor

ASUS'un yeni OLED monitörü ASUS ROG XG27AQDMG, Çin'de raflardaki yerini aldı. 20 Mayıs'ta saat 20:00'de Çin'de resmi olarak satışa sunulacak olan bu model, 26.5 inçlik bir OLED ekrana sahip olup, 2K çözünürlük ve 240Hz yenileme hızı sunuyor. Bu yüksek yenileme hızı ve düşük tepki süresi, monitörün oyunseverler için iyi bir seçenek olmasını sağlıyor.

ASUS ROG XG27AQDMG'nin dikkat çeken özellikleri arasında 0.03ms tepki süresi, 10 bit renk derinliği ve HDR 400 sertifikasyonu yer alıyor. ASUS ROG Strix serisine ait olan bu monitör, NVIDIA G-SYNC ile uyumlu. 2024 serisindeki diğer ROG monitörler ile aynı tabana sahip olan model, ayrıca bir telefon tutucu işlevi de sunuyor. Şu anda ASUS'un resmi web sitesinde veya JD.com ürün sayfasında bu model hakkında bilgi bulunmamakla birlikte, ASUS Türkiye resmi kanalı üzerinden bir tanıtım videosu yayınlanmış durumda.

ASUS’ın yeni monitörü hem fiyatı hem de özellikleriyle dikkat çekiyor - Resim : 1

ASUS’ın yeni monitörü hem fiyatı hem de özellikleriyle dikkat çekiyor

Yayınlanan videoya göre, ASUS ROG XG27AQDMG, PG27AQDM modeline kıyasla yüzde 100 daha fazla SDR parlaklığı sunuyor ve APL parlaklığında yüzde 20'lik bir artışla 450 nit parlaklık değerine ulaşıyor.

ASUS ROG XG27AQDMG'nin fiyatı ve erişilebilirliği konusunda ise, monitörün 20 Mayıs'ta 4.999 yuan (703 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtiliyor. JD.com gibi perakende satış noktalarının ürün sayfalarını güncellemeleri bekleniyor. Ürünün global pazarlara ne zaman sunulacağı ve fiyat bilgisi hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor ancak bazı önceki sızıntılar farklı pazarlarda da satışa sunulacağını gösteriyor.