Samsung Galaxy Book4 Edge: Bu görüntüler gerçek olamaz

Samsung'un yeni premium dizüstü bilgisayarı Galaxy Book4 Edge'in renderları ve temel özellikleri sızdırıldı. Snapdragon X Elite işlemcisi ile dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Book4 Edge: Bu görüntüler gerçek olamaz

Samsung yakında Galaxy Book4 Edge serisini, Snapdragon X Elite yonga setinin tanıtımıyla birlikte sunmaya hazırlanıyor. İki farklı dizüstü bilgisayar modeli tanıtılacak: Samsung Galaxy Book4 Edge ve Galaxy Book4 Edge Pro. Bu cihazlar 14 inç ve 16 inç ekran boyutlarıyla gelecek.

Galaxy Book4 Edge, yüksek performans sunmayı hedefliyor. WinFuture tarafından paylaşılan bir habere göre, Samsung'un Snapdragon X Elite yonga setini kullanan ve 12 performans çekirdeğine sahip bir model tanıtacağı belirtiliyor. ARM yonga setleri genellikle enerji verimliliğini ön planda tutar ve hibrit çekirdek mimarisine sahiptir. Galaxy Book4 Edge, Geekbench'te Apple’ın M serisi çipleriyle benzer bir puan aldı.

Samsung Galaxy Book4 Edge: Bu görüntüler gerçek olamaz - Resim : 1

Samsung Galaxy Book4 Edge: Bu görüntüler gerçek olamaz

Galaxy Book4 Edge, üç farklı modelle piyasaya sürülecek. Bu modellerden ikisi, 12 çekirdekli Snapdragon X Elite X1P-80-100 varyantına sahip olacak ve en az 16 GB RAM sunacak. Ayrıca, Galaxy Book4 Edge Pro yalnızca 16 inç boyutunda gelecek ve Snapdragon X Elite X1P-84-100 yonga seti ile donatılacak. Bu modelde 16 GB RAM bulunacak, ancak farklı RAM seçenekleri olup olmadığı belirsiz. 14 inçlik modelde HDMI, 3.5mm kulaklık jakı ve iki USB-C portu bulunacakken, 16 inçlik modelde ayrıca bir USB-A portu ve microSD kart yuvası da olacak.

Tüm dizüstü bilgisayarlar 3K ekran çözünürlüğüne ve 400 cd parlaklığa sahip olacak. Ancak WinFuture, bu dizüstü bilgisayarların uygun fiyatlı olmayacağını ve tahmini olarak yaklaşık 1.800 Euro (1.987,52 dolar) olacağını belirtiyor.