Bilgisayar

Bilgisayar fiyatlarına dev indirim geliyor! Mutlaka bu tarihi bekleyin!

Şu sıralar bilgisayar fiyatlarının biraz fazla yükseldiğini düşünebilirsiniz. Lakin yakın zamanda bilgisayar fiyatlarında büyük düşüşler söz konusu olacak. İşte detaylar.

Bilgisayar fiyatlarına dev indirim geliyor! Mutlaka bu tarihi bekleyin!

Ülkemizde teknoloji cihazları üzerinde büyük vergiler söz konusu. Zaten döviz kurlarından ötürü fiyatlar normalin üzerinde. Buna bir de vergiler eklendiğinde işin içerisinden çıkılmaz bir hal ve durum ortaya çıkıyor.

Hali hazırda sağlam bir oyun bilgisayarı almaya kalktığınızda ödemeniz gereken en düşük ücretin 20 bin TL olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim bu ucu açık bir fiyat. İstediğiniz donanıma göre fiyat 6 haneli rakamlara da tırmanabiliyor. Bu durum hem kasa tipi, hem de laptop tarzı bilgisayarlar için geçerli.

Bilgisayar fiyatlarına dev indirim geliyor! Mutlaka bu tarihi bekleyin!

Şimdi gelelim indirim müjdemize. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı adaylarından Erdoğan’ın en önemli vaatlerinden bir tanesi de üniversiteli gençlere bilgisayar ve telefon alışverişlerinde bir defaya mahsus vergi muafiyeti getirecek olmasıydı.

Görünen o ki bu vaat gerçek olmaya çok yakın. Nitekim 2 hafta sonra gerçekleşecek olan 2. tur aşamasından sonra sonuçlar netleşecek. Genel kanı hem laptop, hem de akıllı telefonlarda gerçekleşecek olan indirimin, okullar açılmadan önce öğrencilere sunulacağı yönünde.

Bu noktada siz öğrenci olmasanız bile tanıdığınız bir öğrenci üzerinden çok daha ucuza bilgisayar sahibi olabilirsiniz. Dolayısıyla şu sıralar yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız biraz beklemenizde fayda var diyebiliriz. Yine de karar sizlerin.

Yorumlar
Adem
Biz ihtiyarlara yok mu?...............
Cevapla
Murat
Erdoğan bir kez daha hırsız olduğunu kanıtladı... Kılıçdaroğlu'nun vaadini çalmış...gençlerin ilk oyun konsolu ya da cep telefonu alımlarında yüzde 50 indirim mi daha mantıklı, yoksa 1 kereye mahsus vergi muafiyeti mi?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.