Dell oyun dünyası için yeni seçenekler sunmaya devam ediyor

Bilgisayar dünyasının en üretken isimlerinden biri olan Dell, yeni dizüstü bilgisayar modelleriyle oyunseverlerin dikkatini çekmeye devam ediyor.

Dell oyun dünyası için yeni seçenekler sunmaya devam ediyor

Dell, Alienware oyun markası altında iki yeni dizüstü bilgisayar modelini piyasaya sürdü. Bu yeni modeller Alienware M16 ve X14 R2 olarak adlandırıldı. Geçen yılın M15 ve X14 modellerini takip eden bu yeni dizüstü bilgisayarlar, hem estetik hem de performans açısından etkileyici özelliklere sahip.

Dell Alienware M16, 16 inçlik büyük bir ekrana sahip olup QHD+ çözünürlük ve 240Hz yenileme hızı sunar. 3ms yanıt süresi, dinamik ekran geçişi, AMD Freesync Premium ve Dolby Vision desteği de bu modelin özellikleri arasında. Cihaz, Alienware'in M serisine özgü Cherry mekanik klavyesi, AlienFX aydınlatması, N-key rollover teknolojisi ve çoklu dokunma özellikli bir dokunmatik pede sahip alüminyum bir kasaya sahip.

Dell Alienware M16, 13. nesil Intel Core i9 yonga seti ve en fazla NVIDIA RTX 4080 GPU ile donatılmıştır. 16GB LPDDR5 RAM ve en fazla 9TB PCIe NVMe SSD depolama kapasitesine sahip olan bu cihaz, ısı dağılımı ve sıcaklık yönetimi için yedi ısı borusu ve beş hava girişi ile Alienware Cyro-tech termal tasarımını kullanır.

Dell oyun dünyası için yeni seçenekler sunmaya devam ediyor

86Wh bir bataryaya sahip olan Dell Alienware M16, 330W adaptör desteğiyle birlikte gelir. 1080p IR web kamerası, çift stereo hoparlör ve mikrofonlar da bu modelin özellikleri arasında. Bağlantı seçenekleri arasında iki adet USB-C bağlantı noktası, HDMI 2.1 çıkışı, WiFi-6E, Bluetooth 5.3, 3.5mm jak ve Ethernet portu bulunmaktadır. Bu dizüstü bilgisayar, Windows 11 işletim sistemi üzerinde çalışır.

Dell Alienware X14 R2 ise, 14 inçlik bir ekran ve 165Hz yenileme hızı sunar. Ekran özellikleri M16 ile benzer olan bu cihaz, tek el ile açılabilen V-rail kenarlarına sahip Legend 3 endüstriyel kasa ile geliyor. Alienware X14 R2, 13. nesil Intel Core i7 yonga seti ve en fazla NVIDIA RTX 4060 ile desteklenir. Bu cihaz, 32GB RAM ve 1TB SSD depolama kapasitesine kadar sahip olabilir.