Bu oyun monitörü tam bir fiyat performans canavarı

Viewsonic, yeni 27 inç 4K oyuncu monitörünü tanıttı. Bu monitör, oyun severler için ideal özelliklere sahip.

Bu oyun monitörü tam bir fiyat performans canavarı

Viewsonic, Çin'de yeni bir 4K IPS monitör tanıttı. Viewsonic VX2759-4K-PRO modeli, yüksek çözünürlük, yüksek yenileme hızı ve donanım düzeyinde düşük mavi ışık özelliği sunan bir oyun monitörü olarak öne çıkıyor. 27 inç boyutundaki IPS paneli ile 160Hz yenileme hızına ulaşabiliyor. Monitör, tam kan ve tam e-spor savaş gücü vaat ediyor.

Yeni Viewsonic 27 inç 4K 160Hz FastIPS oyun monitörü, 3840 x 2160 piksel çözünürlük sunan yeni nesil hızlı IPS LCD panelini kullanıyor. Yüksek doğal yenileme hızının yanı sıra, monitör 1ms GTG yanıt süresi ve FreeSync ile G-Sync uyumlu adaptif yenileme hızına sahip. Ayrıca, yeni Viewsonic oyun monitörü HDR 400 sertifikasına sahip. Donanım düzeyinde düşük mavi ışık teknolojisi sayesinde zararlı mavi ışık miktarını %50'nin altına düşürüyor. Monitörün netliği, 163 PPI değerine sahipken, %95 DCI-P3 renk gamını ve %100 sRGB'yi kapsıyor.

Viewsonic 27 inç 4K 160Hz FastIPS oyun monitörü, ergonomik tasarımıyla dikkat çekiyor ve ergonomik kaldırma ve döndürme işlevlerini destekliyor. Monitörde iki HDMI 2.1 arayüzü, iki DP 1.4 portu, USB-A 2.0 ve 3.5mm ses jakı bulunuyor.

Viewsonic monitör, şu anda JD.com üzerinden 289 dolarlık lansman fiyatıyla satışa sunulmuş durumda. Ancak, monitörün küresel pazarlardaki erişim durumu hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı. Ürünün ilerleyen dönemlerde çeşitli uluslararası pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.