Dell yeni yapay zeka destekli laptoplarını duyurdu

Dell, Qualcomm Snapdragon X Elite ve X Plus işlemcilerle donatılmış yeni yapay zeka destekli laptoplarını tanıttı. Bu modeller, üstün performans ve akıllı özellikler sunuyor.

Dell yeni yapay zeka destekli laptoplarını duyurdu

Dell, yeni Snapdragon X Elite ve X Plus işlemcileriyle donatılmış bir dizi dizüstü bilgisayar serisi ile ürün yelpazesini genişletti. Bu yeni modeller, XPS, Inspiron ve Latitude serileri altında, farklı ihtiyaçlara ve bütçelere hitap ediyor.

Dell'in Latitude 7455 ve 5455 modelleri, iş profesyonellerine yönelik tasarlanmış. İkonik XPS 13 modeli, Snapdragon X Plus çipi ile yenilenerek kullanıcılarına üstün performans sunarken, XPS serisinin imza niteliğindeki şık tasarımını koruyor.

Dell yeni yapay zeka destekli laptoplarını duyurdu - Resim : 1

Dell yeni yapay zeka destekli laptoplarını duyurdu

Inspiron 14 Plus modeli, 15 saatlik pil ömrü iddiasıyla dayanıklılığı ön planda tutuyor. Snapdragon X Plus işlemcisi ile donatılan bu model, hareket halinde olan kullanıcılar için ideal. 400 nit parlaklık sunan QHD+ ekranı, hem iş hem de eğlence için canlı görseller sağlıyor. Ön siparişe açılan bu modelin başlangıç fiyatı 1.099$ olarak belirlendi. Standart Inspiron 14 modeli de Snapdragon X Plus işlemcisiyle, performans ve verimliliği dengede tutuyor.

Dell, iş dünyasına hitap eden Latitude 7455 ve 5455 modellerini sunuyor. Her iki model de, farklı performans ihtiyaçlarına uygun olarak Snapdragon X Elite veya X Plus işlemci seçenekleri ile geliyor. Latitude 7455, QHD+ dokunmatik ekran ve Qualcomm’un Wi-Fi 7 teknolojisi ile donatılmış olup, isteğe bağlı olarak 5G ağ desteği de sunuyor. Daha bütçe dostu bir seçenek arayanlar için ise, Snapdragon X Plus işlemcili ve FHD+ ekranlı Latitude 5455 modeli bulunuyor.

Inspiron 14 Plus modeli şu anda ön siparişe açıkken, Latitude 5455 ve Inspiron 14 modellerinin piyasaya sürülme tarihleri ise yılın ilerleyen dönemlerinde planlanıyor.