Huawei MateBook 14s inceleme! En iyi iş arkadaşı

Son dönemde bilgisayar pazarındaki gücünü arttıran Huwaei, yeni modeli MateBook 14s ile tam olarak gaza basmış görünüyor. İşte tüm detaylar.

Huawei bilgisayar pazarındaki payını günden güne arttırmaya devam ediyor. Zengin model yelpazesi sayesinde her türden kullanıcıya hitap etmeyi başaran Çinli üretici, MateBook 14s ile çıtayı tepeye çıkarmış durumda. Peki bu bilgisayar bizlere neler sunuyor?

Eşsiz tasarım, üst düzey performans

İncelememizin hemen başında belirtelim. Bu bilgisayarı yaklaşık olarak 1 ay test etme imkanımız oldu. Bu 1 aylık süreçte MateBook 14s ile pek çok kullanım senaryosunu deneyimleme fırsatımız oldu.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. MateBook 14s’in tasarımı genel olarak çok hoşumuza gitti. Zaten Huawei’nin laptop pazarında belli bir tasarım çizgisi izlediğini biliyoruz. Nitekim bu tasarım çizgisinin MateBook 14s’te de devam ettiğini gördük.

Gerek depolama alanı, gerek RAM kapasitesi, gerekse de yüksek işlemci hızı ile performans tarafında beklentilerimizi sonuna kadar karşılayan MateBook 14s, sizlerin de en iyi iş arkadaşı olmaya aday bir cihaz.

Huawei MateBook 14s inceleme! En iyi iş arkadaşı - Resim : 1

Her yer ofisiniz olabilir

MateBook 14s, özellikle iş odaklı bir laptop arayanlar için bulunmaz bir nimet. MateBook 14s ile geçirdiğimiz süre boyunca, hemen her yeri ofise çevirdik diyebilirim. Çünkü cihaz 1.5 kilodan bile daha hafif bir yapıda karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu laptopu çantanıza atıp dilediğiniz yere gidebiliyorsunuz.

MateBook 14s genel olarak iş saatlerinde sizi yarı yolda bırakmayacak pil performansı sunuyor. Örneğin biz sabah 09:00’da başladığımız işlerimizi, saat 17:00’a kadar tek şarj ile tamamladık. Bu süre içerisinde bilgisayarı tekrardan şarja takma ihtiyacı duymadık. Zaten bilgisayarın fabrika verilerinde de şarj süresinin 12 saate kadar uzayabildiği belirtilmiş.

Cihazda günlük rutin işlerinizi rahat bir şekilde halledebiliyorsunuz. Hiçbir şekilde zorlanmadan bir çok uygulama, program ve oyunu çalıştırabiliyorsunuz.

Diyelim ki çalışmaktan canınız sıkıldı. Hiç sorun değil. Zira MateBook 14s ile Counter Strike 2 ve Valorant gibi popüler oyunları rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Biz bu iki oyunda FPS düşmesi olmadan, son derece verimli bir performans aldık. Dolayısıyla bu konuda da MateBook 14s bizleri tatmin etmeyi başardı.

Huawei MateBook 14s inceleme! En iyi iş arkadaşı - Resim : 2

Cihazda en çok hoşumuza giden unsurlardan birisi de tabi ki dokunmatik ekranıydı. Bu ekran ile çok daha verimli bir şekilde çalışabiliyorsunuz. Özellikle bir koltukta otururken ya da yatağınızda uzanırken dokunmatik ekranın, kullanıma etkisini çok daha iyi bir şekilde kavrayabiliyorsunuz.

Huawei’nin Free Touch teknolojisi ile donattığı MateBook 16s ile dokunmatik yüzeyden parlaklık, video oynatma, ses, tam sayfa ekran görüntüsü alma, programı küçültme, ekran kaydı, tarayıcı sekmesi kapatma ve bildirim merkezi ayarlarını yapabilme gibi komutları hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kısaca özetlememiz gerekirse, MateBook 14s test ettiğimiz süreç içerisinde bizleri fazlasıyla memnun etmeyi başardı.

Gelişen özellikler, kusursuz deneyimle buluşuyor

Bilgisayar sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Huawei, MateBook 14s serisinin önceki yıllarda da kullanıcının beğenisine sunmuştu. Fakat yeni MateBook 14s, selefi modellere göre birçok yeniliği bünyesinde bulunduruyor.

Gücünü Intel tarafından geliştirilen 13. Nesil i9 – 13900H işlemcisinden alan bilgisayar, sistemini 32GB RAM ile destekliyor. Dahili depolama tarafınd ise bizleri 1TB NVMe SSD bekliyor. 14,2 inç boyutunda, P3 renk gamı destekli, dokunmatik, 1,07 miyar renk gösterebilen 120 Hz ekranı ile eşsiz bir deneyim sunan MateBook 14s, 2.5K çözünürlük ve 400 nit parlaklık değerleriyle de rakipsiz bir performans sergiliyor.

Huawei MateBook 14s inceleme! En iyi iş arkadaşı - Resim : 3

90W hızlı şarj desteği ile selefi modellere önemli bir fark yaratan yeni MateBook 15s 30 dakikalık şarj ile kullanıcılara kullanım senaryosuna göre değişen ortalama 5 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

Çift Thunderbold 4 bağlantı noktasının yanı sıra klasik USB bağlantı noktası, HDMI girişi ve 3.5 mm jak girişi ile bağlantı girişleri tarafında kullanıcıların tüm ihtiyaçları düşünülmüş.

Fiyat ve sunulan avantajlar

Şimdi gelelim bu kadar muazzam özelliklere sahip bir bilgisayarın fiyatına. Hali hazırda Matebook 14s Huwaei’nin kendi sitesinde 44.999 TL’ye satılıyor. Sunulan avantajlara baktığımızda 1000 TL’lik sepet indirimi, 3490 TL değerinde FreeBuds 5i hediyesi ve 4999 TL değerinde 1 yıllık uzatılmış garanti hediyesinin olduğunu görüyoruz. Dilerseniz cihazın satın alma sayfasına buradan göz atabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki kod ile ekstra bir indirime de sahip olabilirsiniz.

AMB14SPR1000 -1000 TL Kupon