Samsung Galaxy Book 4 Ultra, özellikleriyle göz kamaştırıyor

Yakında piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy Book 4 Ultra, etkileyici teknik özellikleriyle teknoloji dünyasında yeni bir sayfa açıyor. Bu cihaz, yüksek performansıyla kullanıcılarına üst düzey bir deneyim vaat ediyor.

Samsung Galaxy Book 4 Ultra, özellikleriyle göz kamaştırıyor

Samsung'un yakında piyasaya sürülecek olan Galaxy Book 4 Ultra modeli, Çin'deki bir mikroblogda tam özellikleriyle ortaya çıktı. Bu amiral gemisi dizüstü bilgisayar, 960XGL kod adıyla, selefinin izlerini takip ederek şık ve premium bir gövde ile 16 inçlik Super AMOLED dokunmatik ekranı barındırıyor. Ayrıca, QHD+ çözünürlüğü 2,880 x 1,800 piksel ve 120Hz yenileme hızı sunuyor.

Galaxy Book 4 Ultra, performans açısından bir canavar olmaya hazırlanıyor. Dizüstü bilgisayarın, 3.8GHz taban saat hızı ve 4.80 GHz'e kadar artan hız ile 16 çekirdeğe kadar güç sunan Intel Core Ultra 7 155H işlemcisiyle donatılması bekleniyor. Buna 32GB'a kadar LPDDR5X RAM (7,467MHz) ve geniş 1TB PCIe 4.0 NVMe SSD eşlik ediyor, bu da kesintisiz çoklu görev yapma ve hızlı veri erişimi sağlıyor. Grafik için 6GB VRAM ile Nvidia GeForce RTX 4050 GPU içeriyor. Daha yüksek bir versiyonunun Intel Core Ultra 9 185H işlemci ve 8GB GDDR6 VRAM ile Nvidia GeForce RTX 4070 GPU içermesi söylentiler arasında.

Samsung Galaxy Book 4 Ultra, özellikleriyle göz kamaştırıyor

Bağlantı için Galaxy Book 4 Ultra'nın Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 ile LE Audio, Hi-Res Audio ve AKG tarafından ayarlanmış dört hoparlör sunması bekleniyor. Cihaz, Samsung SDI tarafından üretilen bir batarya ile donatılacak.

Daha önceki raporlar, arka ışıklı klavye, geniş bir trackpad, 2MP webcam, parmak izi okuyucu, Dolby Atmos ses ve USB 3.2 Gen 2 Type-A, Thunderbolt 4, microSD kart yuvası ve 3.5mm kulaklık jakı gibi çeşitli portlar gibi bir dizi özelliği doğrulamıştı. Dizüstü bilgisayarın en yüksek son versiyonunun yaklaşık 1.83kg ağırlığında olması bekleniyor.

Galaxy Book 4 serisi, toplamda beş modelden oluşuyor – Galaxy Book 4, Galaxy Book 4 Pro, Galaxy Book 4 360, Galaxy Book 4 Pro 360 ve Galaxy Book 4 Ultra. Seri, RAM ve depolama seçeneklerine dayalı bir dizi çeşidi içeriyor, kullanıcılara esneklik ve seçenek sunuyor.