Huawei şimdiye kadarki en hafif MatePad'i tanıttı!

Çinli teknoloji devi Huawei şimdiye kadarki en hafif MatePad ürününü tanıtarak rakiplerine meydan okudu. İşte tüm detaylar.

Huawei şimdiye kadarki en hafif MatePad'i tanıttı!

Huawei, bir süredir adından söz ettiren cihazı MatePad Pro 11'i IFA 2022 sırasında sergilemişti. Berlin, Almanya etkinliğinde son birkaç gün içinde çok sayıda ürün lansmanı yapıldı. Bu kapsamda Çinli teknoloji devinin yeni cihazı Huawei MatePad de Avrupa pazarında tanıtıldı. Gelin cihazın özelliklerine bir göz atalım.

Huawei şimdiye kadarki en hafif MatePad'i tanıttı!

Huawei şimdiye kadarki en hafif MatePad'i tanıttı! - Resim : 1

Huawei MatePad Pro 11 120Hz ekran yenileme hızına sahip bir OLED ekran ile geliyor. 11 inçlik ekranı ayrıca Huawei Pencil, Huawei Notes ve çoklu görev özelliklerine sahip. Cihaz Snapdragon 870 veya Snapdragon 888 yonga setlerinden güç alacak .MatePad Pro 11, 449g ağırlığında ve Huawei, piyasadaki en hafif 11 inç tablet olduğunu söylüyor. Kamera modülü için kubbe halka tasarımı ile modern bir görünüme sahip. Ekran, 2.560 x 1.600 piksel çözünürlüğe sahip bir FullView 10-bit olacak. Tabletin ekran-gövde oranı %92 olarak karşımıza çıkıyor. Kamera kurulumu, 13MP otomatik odaklı birincil kamera, 8MP geniş açılı kamera ve 16MP selfie kameradan oluşuyor. Selfie kamerası 86º görüş alanına ve sabit odaklamaya sahip.

Tablet altı hoparlör ve dört mikrofon ile birlikte geliyor. Görevler arasında hızlı geçiş yapmak için tablette sezgisel hareketler etkinleştirilebilir. Bölünmüş ekran ve uygulama balonlarında aynı anda dört uygulamayı barındırabilir. Daha da önemlisi, Huawei MatePad Pro 11, HarmonyOS 3 üzerinde çalışacak ve 8GB/128GB RAM/depolama yapılandırmasına sahip olacak. Bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth 5.1 ve Wi-Fi 5.0  bulunacak. MatePad Pro 11, uzun süreli kullanım için 8.300 mAh pile sahip. Cihaz, şarj özellikleri bilinmemekle birlikte USB-C portu üzerinden şarj edilecek.