İşte Dünya'nın en hafif bilgisayarı! iPad'den bile daha hafif

Japon firması Fujitsu, sessiz sedasız Dünya'nın en hafif dizüstü bilgisayarını tanıttı. Fujitsu’nun Lifebook dizüstü bilgisayar serisinin bir parçası olurken, ağırlığı yalnızca 634 gram.

İşte Dünya'nın en hafif bilgisayarı! iPad'den bile daha hafif

Japon firması Fujitsu, sessiz sedasız bir biçimde, dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdü. WU-X/G2 isimli yeni laptop, Fujitsu’nun Lifebook dizüstü bilgisayar serisinin bir parçası olurken, ağırlığı yalnızca 634 gram.

Sadece 634 gram ağırlığında

634 gramlık bir laptop olan WU-X/G2, böylece sadece dizüstü bilgisayarlardan değil, aynı zamanda Apple’ın 682 gram ağırlığındaki iPad Pro 12.9 tabletinden de hafif olmasıyla fark yaratıyor. 307 x 197 x 15.5 mm boyutlarında olan laptop, 13.3 inç büyüklüğünde bir ekranın sahibi olurken, dizüstü bilgisayarın işlemci hanesini Intel’in 12’inci nesil Core işlemcisi dolduruyor. 8 GB, 16 GB veya 32 GB LPDDR4x bellek seçenekleri içeren laptop’un 256 GB ile 2 TB arasında depolama seçenekleri de mevcut.

Pil ömrü oldukça uzun

WU-X/G2, bu kadar hafif bir laptop olmasına karşın kendinden 2 ve 3 kat ağırlığa sahip dizüstü bilgisayarları utandıracak bir dizi bağlantı noktasına sahip. Laptop’ta kart okuyucu, 3 USB bağlantı noktası, tam boyutlu HDMI ve hatta bir Gigabit Ethernet portu da yer alıyor. Güç düğmesi de parmak izi sensörüyle birleştirilen laptop’un pil ömrünün 11 saate kadar dayandığı ifade ediliyor.

Fiyatı 2.400 dolar

Fujitsu WU-X/G2, şimdilik yalnızca Japonya'da satışa sunuluyor. Fiyatı ise 371 bin 222 yen yani yaklaşık 2 bin 400 dolar.