Lenovo’nun yeni süper bilgisayarı ilk defa kendini gösterdi

Dizüstü bilgisayar dünyasının önemli isimlerinden biri olan Lenovo, yeni Legion modeli üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Lenovo’nun yeni süper bilgisayarı ilk defa kendini gösterdi

Lenovo'nun Legion serisi, güçlü özellikleri ve sağlam yapısıyla Lenovo severler arasında oldukça popülerdir. Seri, oyun severlerin deneyimini pürüzsüzleştiren etkileyici oyun laptoplarını içermektedir. Lenovo, serinin yeni bir üyesi olan Legion Y9000X 2023 modelini yakında piyasaya süreceğini teyit etti. Cihaz, 22 Temmuz'da Çin'de tanıtılacak ve Lenovo, bugün bazı özelliklerini ortaya koydu. İşte detaylar.

Lenovo'nun yaklaşan laptopu Legion Y9000X 2023, sağlam bir yapıya sahip olacak. Cihaz, elektroforetik beyaz AED teknolojisi kullanan bir anti-parlama ekran kaplaması olan ACD yüzeyi ile gelecek. Dizüstü bilgisayarın çerçevesi, premium bir görünüm kazandıran 11 bıçaklı CNC işlemi ile oyulmuştur. Makinenin klavyesi tek tuşlu RGB tasarımlıdır, yani klavyedeki her tuş farklı bir renkle tek tek aydınlatılabilir.

Lenovo’nun yeni süper bilgisayarı ilk defa kendini gösterdi

Lenovo, yeni Legion Y9000X 2023 laptopunu, 22 Temmuz'daki Bilibili World 2023 etkinliğinde tanıtacağını duyurdu. Laptop, şık tasarımı ve beyaz rengiyle görselleştirilmiştir ve 13. nesil Core serisi işlemcilerle donatılmıştır. Yaklaşan makinenin diğer detayları henüz belirsizliğini korurken, Lenovo, cihazın güçlü bir oyun laptopu olacağı ve premium bir yapısı olacağına dair ipuçları verdi.

Yaklaşan Lenovo Savior Y9000X 2023 laptopunun tanıtım resmi yayınlandı, böylece cihazın sağlam yapısını, çok sayıda portunu ve etkili ısı dağılımı için büyük hava deliklerini ilk kez görmüş olduk.

Resim, laptopu yan görünümüyle gösteriyor, açılı tasarımını ve şık beyaz bitişini ortaya koyuyor. Laptop, USB-A, USB-C, HDMI ve bir SD kart okuyucu dahil olmak üzere birçok port ile görülüyor. Laptopun altındaki büyük hava delikleri, en zorlu görevleri bile aşırı ısınmadan yönetebileceğini gösteriyor.