Bilgisayar

Microsoft iPad kullanıcılarını unutmadı

Microsoft tarafından sabah saatlerinde yapılan açıklamada kullanılan: “Sizi duyduk ve o özelliği sizler için düzenledik.” İfadeleri, iPad kullanıcılarını hem meraklandırdı hem de heyecanlandırdı.

Microsoft iPad kullanıcılarını unutmadı

iPad kullanıcılarının uzun bir süredir PowerPoint uygulaması için dile getirdikleri bir özellik vardı. Buna göre tablet kullanıcıları, tabletlerinden hazırladıkları sunumlarda satır arası özelliğinin kullanılamamasından ve sırf bu özelliğe ihtiyaç duydukları için birçok sunumlarını bilgisayardan hazırlamak zorunda kalmalarından son derece şikayetçiydiler.

Durumun farkında olduğunu bu sabah yaptığı bir açıklamayla teyit eden Microsoft ise: “Sizi duyduk. iPad kullanıcılarının en çok talep ettikleri ve PowerPoint uygulamasında sunum hazırlama işini kolaylaştıracak yazı ve paragraflara satır arası ekleyebilme özelliğini şimdi sizler için geliştiriyoruz.” sözleriyle yeni güncellemenin müjdesini verdi.

Microsoft iPad kullanıcılarını unutmadı

Amerikalı teknoloji devine göre, iPad kullanıcılarının en çok talep ettiği PowerPoint özelliği olan satır ekleme yeteneği, şu an için hala gelişim aşamasında. Bununla birlikte beta sürümüne dahil olan kimi iPad kullanıcıları, güncellemenin tamamen servis edilmesini beklemeden bu özelliği test edebilme imkanına kavuşuyor.

Bu konu hakkında da bir açıklama yapan teknoloji devi, programa katılan herkese yeni özelliğin sunulacağını garanti edilmediği, bununla birlikte PowerPoint’e getirilmesi planlanan bu özelliği kullanmak isteyenler için en garanti yolun, kararlı sürümün paylaşılmasını beklemek olduğu ifade edildi.

Tüm bu açıklamalarına rağmen yeni güncellemenin ne zaman servis edileceğine dair herhangi bir ipucu vermeyen Microsoft’un, Temmuz ayı içerisinde çalışmalarını tamamlayarak iPad kullanıcılarını bu ızdıraptan kurtarması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.