Bilgisayar

Microsoft Windows hakkında bomba açıklama yaptı!

Microsoft son yaptığı paylaşım ile çok yakında Windows ile ilgili güncelleme paylaşacağını açıkladı. Geliştiriciler ve içerik oluşturucular için güzel haberler var.

Microsoft Windows hakkında bomba açıklama yaptı!

Microsoft, bu haftaki Build 2021 dijital etkinliğinde büyük Windows planlarından bahsetmeyeceğini açıkladı. Çünkü şirket, PC işletim sisteminin üzerinde çalıştığı yenilikleri detaylandırması için ayrı bir etkinlik planlıyor. Microsoft CEO'su Satya Nadella, Build açılış etkinliğinde, son birkaç aydır "yeni nesil Windows'u test ettiğini" açıkladı.

Nadella, "Geliştiriciler ve içerik oluşturucular nezdinde daha büyük ekonomik fırsatlar açmak için yakında son on yılın en önemli Windows güncellemelerinden birini paylaşacağız. Son birkaç aydır kendim kullanıyorum ve yeni nesil Windows için inanılmaz heyecanlıyım. Size sözümüz şudur: Bugün her Windows geliştiricisi için daha fazla fırsat yaratacağız. Uygulamalar oluşturmak, dağıtmak ve para kazanmak için en yenilikçi açık platform arayan herhangi bir içerik üreticiyi ağırlayacağız. Çok yakında daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. " açıklamasını paylaştı.

Microsoft, yeni sistem simgeleri, dosya gezgini iyileştirmeleri gibi bazı çalışmaları test kullanıcılarına göstermeye başladı. Buna ek olarak, Microsoft, birden fazla monitörde uygulamaları yeniden düzenleme, Xbox Auto HDR eklenmesi ve Bluetooth ses desteğindeki iyileştirmeler sorununa yönelik düzeltmelerle Windows'un temellerini geliştirmeye odaklanıyor.

Microsoft Windows hakkında bomba açıklama yaptı! - Resim : 1

Geçen hafta Microsoft, başlangıçta çift ekranlı cihazlar için tasarlanmış bir işletim sistemi olan Windows 10X'in piyasaya sürülmeyeceğini doğrulamıştı. Yazılım üreticisi şimdi Windows'un basitleştirilmiş bir sürümü olan Windows 10X'in en iyilerini Windows 10'un ana sürümüne getiriyor. Windows'ta "Sun Valley" kod adı altında bazı büyük kullanıcı arabirimi değişiklikleri görmeyi bekliyoruz.

Windows’tan yapılan açıklamaya bakılırsa çok yakında, Windows'un geleceği hakkında çok daha fazla şey duyacağımızı söyleyebiliriz. Bu nedenle önümüzdeki haftalarda bir tür Windows odaklı duyuru veya etkinlik olmasını bekliyor ve takip ediyoruz.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
2016 dan beri Microsoft insider üyesiyim. Tüm yenilikleri herkes den önce görüyorum. Korona virüs salgın ı yüzünden insider üyeliğim çok işe yarıyor. 21H2 yi deniyorum. Acayip güzel şeyler var. Ekim de görünecek 21H2.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.