Ne yaptın Asus: Yanlışlıkla sızdırdı

Bilgisayar dünyasının dev ismi Asus, yeni dizüstü bilgisayar modellerini yanlışlıkla sızdırdı.

Ne yaptın Asus: Yanlışlıkla sızdırdı

Asus, yeni nesil Strix Point işlemcilerle güçlendirilmiş 14 yeni dizüstü bilgisayar modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu bilgisayarlar, güçlü grafik kartları ile donatılarak, özellikle oyun ve yaratıcı içerik üretimi yapacak kullanıcılar için ideal seçenekler sunuyor. Bu gelişme, Asus'un bir güç adaptörü uyumluluk listesine yanlışlıkla model numaralarını eklemesiyle ortaya çıktı. İlgili liste kısa süre sonra kaldırılmış olsa da, bu bilgiler teknoloji dünyasında heyecan yarattı.

Yeni Strix Point işlemcilerin, mevcut Ryzen 8040 (Hawk Point) serisine kıyasla geliştirilmiş bir XDNA 2 Nöral İşlem Birimi (NPU) içereceği ve bu sayede üç kat daha hızlı performans sunacağı belirtiliyor. AMD'nin bu yeni işlemci serisi hakkında daha fazla bilgiyi, Haziran ayında gerçekleşecek olan Computex 2024 etkinliğinde paylaşması bekleniyor.

Ne yaptın Asus: Yanlışlıkla sızdırdı - Resim : 1

Ne yaptın Asus: Yanlışlıkla sızdırdı

Asus'un piyasaya süreceği bu yeni dizüstü bilgisayarlar arasında, Strix Point işlemcili ve farklı NVIDIA RTX grafik kartlarıyla donatılmış modeller yer alıyor. Örneğin, Asus TUF Gaming A14 serisinde, RTX 4050, RTX 4060 ve RTX 4070 grafik kartlarına sahip modeller bulunuyor. Benzer şekilde, Asus ROG Zephyrus G16 ve Creator ProArt X13 serileri de yüksek performanslı grafik kartları ile güncellenmiş işlemcileri bir araya getiriyor.

Bu cihazların fiyatlandırma ve piyasaya çıkış tarihleri henüz açıklanmadı. Ancak Asus'un önümüzdeki haftalarda bu konuda daha fazla bilgi vermesi ve yeni ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunması bekleniyor. Bu dizüstü bilgisayarlar, özellikle yüksek performans bekleyen kullanıcılar için cazip yeni seçenekler olacak. Asus'un bu yeni ürün lansmanı, teknoloji dünyasında büyük bir merakla bekleniyor.