Nokia, PureBook Pro dizüstü bilgisayarını tanıttı!

Nokia da MWC'de kendini gösterdi. PureBook Pro modelini tanıtan şirketin sunduğu laptop özelliklerine gelin bir göz atalım.

Nokia, PureBook Pro dizüstü bilgisayarını tanıttı!

Nokia, 17,3" ve 15,6" olmak üzere iki ekran boyutunda gelen PureBook Pro dizüstü bilgisayarını duyurdu. Ancak, dizüstü bilgisayarın OFF Global adlı bir Fransız girişimi tarafından yapıldığını belirtmekte fayda var. Fransız marka Nokia ile cihazı dünya çapında 22 ülkede dağıtmak için bir lisans anlaşması yapmış.

Nokia, PureBook Pro dizüstü bilgisayarını tanıttı!

nokia

Cihaz alüminyum bir üst kapağa, yuvarlatılmış kenarlara ve arkadan aydınlatmalı klavyeye sahip. Elbette her iki seçenek de 250 nit parlaklığa sahip Full HD IPS panellerle birlikte geliyor. Ancak yalnızca bir CPU seçeneği sunuyor. Cihaz 8 GB RAM ve 512 GB olarak karşımıza çıkacak. PureBook Pro kullanıcılara 63Wh pil sunuyor. Modellerden biri 2.5 kg ağırlığındayken, ikincisi daha makul olan 1,7 kg ağırlığında.

Bağlantı söz konusu olduğunda, 17 ve 15 inçlik varyantlar arasında hiçbir fark yok. Her ikisi cihazda da 2x USB-C 3.2, 1x USB-A 3.2 ve 1x 3.5mm ses jakı elde edersiniz. Mavi, Gri, Gümüş ve Kırmızı renk seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Fiyatlar ve bulunabilirlik tarihleri ​​henüz açıklanmadı, ancak teknik özellik sayfasına bakılırsa, alt ve orta sınıf segmentinde konumlanacak.