Bilgisayar
Nvidia uygun fiyatlı ekran kartları için kolları sıvadı!

Nvidia uygun fiyatlı ekran kartları için kolları sıvadı!

Nvidia tarafından yakında piyasaya sürülmesi beklenen uygun fiyatlı ekran kartı GTC 1630 hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte Türkiye'deki ekran kartı fiyatlarına çözüm bulacak model hakkında tüm detaylar.


Ekran kartı madenciliği furyası ve çip krizi, yüksek fiyatları beraberinde getirdi. Özellikle ülkemizde dolar kurunun yükselmesi de ekran kartı fiyatlarının uçmasına sebep oldu. Bununla beraber ekran kartı madenciliği tarafında da talep patlaması yaşandığı için, piyasada ekran kartı bulmanın bir hayli zorlaştığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda AMD tarafından uygun fiyatlı Radeon RX 6400 ekran kartı piyasaya sürülmüştü. Söz konusu modelin, ülkemizde 2000-2500 TL arasında satışa sunulduğunu ve orta segment olarak karşımıza çıkan ekran kartları arasında yer aldığını belirtelim

Nvidia ise AMD Radeon RX 6400 modeline rakip olarak piyasaya sürülecek bir ekran kartı üzerinde çalışıyor. Hatta modelin ismi dahi sızdırılmış durumda. İddialara göre Nvidia tarafından uygun fiyatı ile karşımıza çıkacak, Türkiye'ye de gelmesi beklenen ekran kartı GTX 1630 ismi ile adlandırılacak.

Nvidia GTX 1630 piyasanın en ucuzu olabilir!

Ekran kartı madenciliğinin kâr payının azalması ile, ekran kartı fiyatları biraz da olsa ucuzladı. Fakat Türkiye tarafında bu fiyatların hala düşmemesinin temel sebebi, dolar kurunun yüksek olması. Nvidia ise, yakında piyasaya sürüleceği düşünen GTX 1630 ekran kartı ile piyasada orta segment ekran kartı modelleri arasında yerini alacak.

Nvidia GTX 1630

RTX ışın izleme teknolojisine sahip olmayacak ekran kartı, GTX 1650 ile performans olarak kafa kafaya olacak. Fakat fiyat tarafına baktığımızda, GTX 1650'den daha ucuza satılması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda yeni ekran kartı hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.