Oyunun sınırlarını zorlayan laptop: Asus ROG Zephyrus S17!

Oyuncuların gözdesi olacak olan Asus ROG Zephyrus S17 tanıtıldı. RTX 3080 ile zorlu oyunların bile kolayca üstesinden gelen ROG Zephyrus S17'nin tüm özellikleri haberimizde.

Oyunun sınırlarını zorlayan laptop: Asus ROG Zephyrus S17!

Asus oyuncuların çok sevdiği ROG markasına yeni üyeler eklemeye devam ediyor. Nvidia'nın RTX 30 serisi ekran kartları ile ROG markası artık daha güçlü. Teknoloji devi düzenlediği etkinlikte Nvidia imzalı RTX 3080 ekran kartından beslenen Asus ROG Zephyrus S17 ile karşımıza çıktı.

Asus ROG Zephyrus S17 özellikleri

Zephyrus S17'de Nvidia'nın oyunlarda FPS dalgalanmalarından dolayı yırtılmaları engelleyen ve daha yumuşak bir görüntü sunan G-Sync özellikli 17 inçlik ekran yer alıyor. Bu ekranın QHD ve 4K çözünürlüğünde seçenekleri bulunuyor. QHD modeline 3ms gecikmeli 165 Hz tazelemeli panel, 4K modelinde ise 3ms gecikmeli 120 Hz tazelemeli panel bulunuyor. Bu ekranların Dolby Vision teknolojisini de desteklediğini belirtelim.

Gücünü 11. Nesil Intel Core i9-11900H işlemciden alan bu model 48 GB'a kadar DDR4 3200 MHz RAM'e destek veriyor. Nvidia GeForce RTX 3080 ekran kartı ile oyunları tepe ayarlarda çalıştıran Zephyrus S17, ultra hızlı HyperDrive Ultimate RAID 0 dizisinde 3 kata kadar daha hızlı PCIe 4. nesil NVMe SSD'lere de destek veriyor.

Liquid metal ile akıllı soğutma ve yeni AAS plus dizüstü bilgisayarının soğutma performansını artırırken ekstra yazma rahatlığı için klavyeyi 5 derecelik bir açıya yukarı kaldırıyor.

Asus ROG Zephyrus S17

Bu model de karşılıklı çift kuvvet woofer'lara sahip altı hoparlör, zengin surround sese güç veren Dolby Atmos teknolojisi yer alıyor. Oyuncuların olmazsa olmazı mekanik klavye Zephyrus 17'de yer alıyor. Her tuşu RGB aydınlatmalı masaüstü benzeri klavye düzenine sahip ultra duyarlı optik mekanik tuşlar ile oyundan alınan zevk ikiye katlanıyor.

Dünyanın en güçlü oyuncu laptopları arasında yer alan Zephyrus 17, 394x 264x199 mm boyutlarında ve 2.6 kg ağırlığına sahip.

Son olarak bu modelin Türkiye'de de satışa sunulacağını belirtelim. Fiyatları ise önümüzdeki günlerde resmileşecek.