Bilgisayar

Windows kullanıcılarına müjde! Güncelleme geliyor

Microsoft’un en son Windows güncellemesi olan 21H1 sürümünün yakında gelmesi bekleniyor. Sürüm bu ay itibari ile yayınlanacak.

Windows kullanıcılarına müjde! Güncelleme geliyor

Windows 10 kullanıcıları Microsoft’un baharda yayınlanacağını duyurduğu en son işletim sistemi güncellemesi olan 21H1’in gelişini heyecanla bekliyorlar. Bu Microsoft’un yılda iki kez büyük güncelleme açıkladığını dikkate aldığımızda bu güncelleme Ekim 2020’den sonraki ilk güncellemesi olacak.

Windows 10 Mayıs 2021 güncellemesi ile geliyor

Güncelleme ile yakında birkaç yeni özelliğin gelmesi bekleniyor. Ancak Microsoft’un bu küçük güncelleme döngüsünü yakında gelecek daha büyük kapsamlı Windows 10 UI güncellemesine hazırlanmak için kullanması muhtemel görünüyor.

Windows 10 21H1 sürümü nedir?

Windows 10 sürüm 21H1, Microsoft'un işletim sistemine yönelik en son güncellemesi olacak ve muhtemelen Mayıs ayında gelecek. Bu güncelleştirmeler genellikle ne zaman yayımlandıklarına bağlı olarak Nisan veya Mayıs güncellemesi olarak adlandırılıyor.

Genellikle, Microsoft ilkbaharda daha büyük bir özellik güncelleştirmesi ve sonbaharda daha küçük bir özellik güncelleştirmesi yayınlar. Ancak sürüm 21H1, bir revizyondan ziyade daha küçük bir güncelleme gibi görünüyor.

Yeni güncelleme ile gelecek özellikler

  • WindowsHello için multicamera desteği, kullanıcıların tümleşik kameralarla üst düzey ekranlar kullanırken harici bir kamera seçmelerini sağlıyor.
  • Belge açılış senaryosu sürelerini en iyi duruma getirme de dahil olmak üzere Windows Defender Application Guard'daki geliştirmeler.
  • Uzaktan çalışmayı desteklemek için Windows Yönetim Araçları (WMI) Grup İlkesi Hizmeti (GPSVC) güncelleştirme geliştirmeleri.

Yapılan açıklamada, "Bu güncellemede yayınladığımız özellikler, müşterilerin şu anda en çok güvendiklerini söyledikleri temel deneyimlere odaklanmıştır." ifadesi yer alıyor. "Bu nedenle, bu sürümü müşterilerimizin en acil ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde optimize ettik." deniliyor.

Güncelleme ayrıca yeni simgeler, güncellenmiş ayarlar sayfaları ve Cortana ve arama kutusu deneyiminde bazı düzenlemeler içerecek ve Mayıs ayında gelecek.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Microsoft Windows 10 2004 kullanıyorsanız otomatik olarak yükseltiliyor istemezseniz de.
Cevapla
Ege
Sistemimi çökertti harika
Cevapla
Hasan
Güncelleme gelmediği zamanmı var laptopta windows onay dahi almadan sürekli güncelleme yapıyor Gerçekten bıktırdı güncellemeyi kapatmamızada izin vermiyor Eğer kapatma imkanı varsa mesaj altına yazarsanız sevinirim
Cevapla
anonim.
İyide bendeki windows sürümü 21H1 zaten. nasıl yakında çıkması bekleniyor ilginç..
Cevapla
Hakan
Benimki de sürüm 21H1 (İS Derlemesi 19043.985) yazıyor :)
YAZILIMCI
Senin PC gelecekten gelmiş sanırım herkesin ki 20H1
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.