Bilgisayar

Yeni Apple MacBook Air, Geekbench testinden alnının akıyla çıktı

Apple tarafından Haziran ayında gerçekleştirilen WWDC 2022’de tanıtılan M2 işlemciye sahip yeni MacBook Air, Geekbench test sonuçlarıyla göz doldurdu.

Yeni Apple MacBook Air, Geekbench testinden alnının akıyla çıktı

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen ve Haziran ayının başlarında düzenlenen Worldwide Developers Conference etkinliği kapsamında tanıtılan M2 işlemcili yeni Apple MacBook Air modelleri yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor.

Geçtiğimiz gün Geekbench testinde kendini gösteren yeni MacBook Air’in karşısındaki isimse yine aynı konferansta boy gösteren yeni MacBook Pro 13 oldu. Test sonuçlarına baktığımız zaman, Apple MacBook Air’in tek çekirdek performansından 1899 puan, çoklu çekirdek işlemci performansından ise 8965 puan aldığını görüyoruz.

Yeni Apple MacBook Air, Geekbench testinden alnının akıyla çıktı

Öte yandan aynı teste tabi tutulan yeni MacBook Pro 13 ise, tek çekirdek testini 1950 puanla, çoklu çekirdek testini ise 8848 puanla tamamladı. Yani aslında bu iki cihaz arasında neredeyse pek bir fark ortaya çıkmadı.

Bununla birlikte her ne kadar Geekbench testleri, M2 destekli MacBook Air’in muadillerinin gerisinde olmadığını söylese de, yapısı itibariyle bu testler cihazları çok zorlayan sınamalar gerçekleştirmez. Ancak yapılan ilk incelemelerde herhangi bir fan motoru bulunmayan Apple MacBook Air’ın sürekli kullanım sonrasında aşırı ısınabildiği ve böyle bir durumda ise, performansından önemli düzeyde kayıplar yaşandığı ortaya çıktı.

Bu nedenle özellikle bu cihazları oyun oynamak için edinecek olan kullanıcıların M2 destekli MacBook Air’de fanın olmadığını göz önünde bulundurmalarında fayda var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.