Bilgisayar

Yeni Macbook Air kağıt kadar ince olacak!

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen Apple iMac'ler gibi Apple, MacBook serisinde de tasarım değişikliğine gidiyor.

Yeni Macbook Air kağıt kadar ince olacak!

Geçtiğimiz ay Apple, toplamda 7 farklı renk çeşitiyle kullanıcılarına karşısında yeni M1 destekli iMac'ini kullanıcıların karşısına çıkartmış, donanımda olduğu kadar tasarımda da büyük değişiklikler yapmış ve kullanıcıların dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştı.

Teknoloji analisti ve yorumcu John Prosser'a göre Apple'ın bir sonraki MacBook modelleri de iMac'lerin yaşadığı köklü tasarım değişikliğinden nasibini alabilir.

Yeni MacBook'lardan beklentiler:

Söylentilere göre bir sonraki nesilde göreceğimiz MacBook Air veya normal MacBook, yakın zamanda piyasaya çıkan iMac'ler gibi 7 farklı renk seçeneğine sahip olacak ve (tıpkı iPhone 12 serisindeki gibi) daha köşeli bir yapıda olacak.

M1 MacBook'larda da gördüğümüz gibi 2 yanda 2 tane USB Type C bağlantı noktalarına sahip olacak olan yeni MacBook serisinin alt kısmında daha iyi termal soğutma sağlayabilmek adına kaldıraç görevi de gören lastik ayaklar bulunduracak.

Ekrana geldiğimizde 13 inç ve 16 inç boyutunda ekranın üst kısmına ortalanmış bir web kamerası göreceğiz. Klavyenin içerisinde gömülü bir Touch ID sensörü yer alacak ve klavye alışageldiğimiz MacBook klavyelerinden olacak. Bu arada kullanıcıların tamamen çerçevesiz MacBook hayali bu nesil de suya düşecek gibi gözüküyor zira bu cihaz da çevçevesiz bir tasarımı benimsemeyecek.

Performansa baktığımız zaman yeni nesil MacBook'ların M2 yongaları ile kullanıcıları karşılamaları bekleniyor. M1 yongasının ne kadar iyi bir iş çıkarttığını göz önüne alırsak Apple, M2 ile birlikte çıtayı bir kaç kademe daha yukarı taşıyabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.