Yeni MacBook Air modeli ne zaman çıkacak?

Apple'ın en çok beğenilen cihazlarından biri olan MacBook Air'in muhtemel çıkış tarihi hakkında çok önemli bir paylaşım geldi.

Yeni MacBook Air modeli ne zaman çıkacak?

Apple'ın, dizüstü bilgisayar piyasasının önemli oyuncalarından biri olan MacBook Air serisini güncellemek için bir süredir yeni model üzerinde çalıştığı bilinen bir durum. Ne var ki halen bilmediğimiz en önemli konu ise, MacBook Air'ın ne zaman satışa sunulacağı konusu. İşte dünyaca ünlü analist ve Apple konusunda adeta bir uzman olan Ming-Chi Kuo, yeni nesil MacBook Air'ın muhtemel çıkış tarihini açıkladı.

Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamaya göre, Apple bu yeni modelin seri üretimine 2022 yılının ikinci çeyreğinde başlayacak. Cihazın raflardaki yerini alması ise, yılın üçüncü çeyreğini bulacak. Apple'ı yakından takip edenler hatırlayacaktır, kısa bir süre öncesine kadar bu tahminler, Apple'ın seri üretime yılın ilk çeyreğinde başlayacağı ve dizüstü bilgisayarın yılın ikinci çeyreğinde raflardaki yerini alacağı yönündeydi ancak Apple bu planını bir çeyrek süre boyunca ötelemiş görünüyor.

Yeni MacBook Air modeli ne zaman çıkacak?

Kuşkusuz Amerikalı teknoloji devinin bu erteleme sebebinin ardında yatan nedeni hepimiz artık gayet iyi biliyoruz: Dünyada artan yarı iletken ve çip krizleri. İşte bu nedenle, aslında her ne kadar tahminleri genel itibariyle tutarlı olsa da, Min-Chi Kuo'nun verdiği bu tarihin de yanılma payı var.

Öte yandan, cihazın şu ana kadar sızdırılan sadece birkaç özelliğinin olduğunu biliyoruz. Bugüne kadar MacBook Air 2022 ile alakalı olarak internete sızan başlıca özellikler, cihazda 2 adet USB 4 bağlantı noktasının olacağı ve bir de kablosuz şarj desteği sunacağı. Bunların dışında her ne kadar yeni dizüstü bilgisayarın yeni bir silikon işlemciyle piyasaya sürüleceği konuşulsa da, elimizde bu konuya ilişkin net bir bilgi bulunmuyor.