Bilim & Teknik

Ahbap'a 4.2 milyon dolar, Kızılay'a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı!

Son günlerde gündemde olan isimlerden birisi de Ahbap. Aldıkları bağışlarla ses getiren Ahbap, Kızılay'a adeta fark attı. İşte konunun detayları.

Ahbap'a 4.2 milyon dolar, Kızılay'a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı!

6 Şubat’ta gerçekleşen deprem felaketi ile birlikte tüm Türkiye bir oldu, birlik oldu. İlk günden itibaren pek çok kuruluş tarafından bağış toplanıyor. Bağış toplayan isimlerin başında ise AFAD, Kızılay ve Ahbap geliyor.

Özellikle burada Ahbap için ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Çünkü Ahbap topladığı bağışlar ile de gündeme damga vurmuş durumda. Şimdiye kadar deprem felaketinde aktif bir rol oynayan Ahbap, normal bağışlar haricinde kripto para bağışları da kabul ediyor.

Ahbap’ın kripto para bağışlarını kabul etmeye başlamasıyla birlikte Kızılay da benzer bir stratejiye yönelmiş ve kripto para bağışlarını kabul edeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz saatlerde hem Ahbap, hem de Kızılay’ın kripto para hesaplarındaki bağış miktarları ortaya çıktı.

Ahbap'a 4.2 milyon dolar, Kızılay'a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı! - Resim : 1

Ahbap'a 4.2 milyon dolar, Kızılay'a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı!

Hali hazırda Ahbap’ın hesabında 4.2 milyon dolarlık bir bağış birikmiş durumda. Bunun kripto para olarak toplandığını ve anlık olarak düşüp, yükseldiğini belirtelim. Hali hazırda bu meblağ 80 milyon TL’ye denk düşüyor. Peki buna karşılık Kızılay’ın hesabında toplanan meblağ ne kadar?

İlginçtir ki sızdırılan cüzdan görseli doğruysa Kızılay’ın kripto para hesabında yalnızca 331 dolar birikmiş. Evet yanlış okumadınız yalnızca 331 dolar. İki kurum arasındaki bağış miktarının bu kadar farklı olması birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.

Dip not olarak hatırlatalım. Deprem mağdurları için bağış kampanyaları devam ediyor. Bu kampanyalara katılmak, depremzedeler açısından büyük önem arz ediyor. Unutmayalım ki, AFAD da bizim, Ahbap da. Peki sizin tercihiniz hangi kurum? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorumlar
Emre
Kizilay artik sacma sapan siyasal islamci bir yapi ve o ti[ler tarafindan yonlendiriliyor, Kizilay denen ceteye, 1 lira vermem
Cevapla
Murat
Hali hazIrda Rakamlardan az çok Sebebi belli oluyor. dahasI ise Zamanla arkasından gelecek tepki ise devamı olacak.
Cevapla
Sefa
Kızılay'ın hafızasıyla oynadılar. Ne olduğu belli olmayan yerlere veya vakıf adı altındaki toplumun rızası olmayan yerlere bağış adı altında para aktarımı yapar ve bunuda anlatamazsan Kızılay güvende kaybeder , kanda kaybeder. Toplumsal değerler ortaktır, kimsenin malı olmadı olmamalı.
Cevapla
Ümit
Yardım yaparken bile ideolojik davrananlar yazıklar olsun Allah rızası için yapın Afat Kızılay bunlar uluslar arası yardım kuruluşları sırf devlet destekli oldukları için hükumet düşmanları Afat ve Kızılay ı kendilerine düşman bellemiş umarım birgün bu hain ilan ettiğiniz Afat ve Kızılay a muhtaç olmazsınız o zaman ahbabınızı görürüm.
Cevapla
Tt
Yagcilikta nirvana...
Cengiz
Farkın nedeni çok basit.. ahbap destekçileri genelde sanatçı ve zengin ve çoğu devlet olmada da reis düşmanı... Devlet kurumlarını desteklemezler...Kızılay destekçileri ise gariban... Ve genelde orta kesim.... Devlet kurumları yanında muhafazakar yardım kuruluşlarına da bağış yaparlar... İşte hepsi bu.
Cevapla
cerkez cengiz
sebebi çok basit ahbap halka dağıtıyor. sözde devlet kurumları çalıyor halktaki algı bu ve bu sadece algı değil çok yakın örnekleri var toplanan yardımlar dağıtılmadı
recep
Kızılay'a toplanan paraların akıbeti belli değil. Nereye, nasıl ve hangi tutarlarda ödeme yapıldığı bilgisini asla ama asla paylaşmıyorlar. Bak kardeşim, kızıılay kan bağışı yapılıyor ve yarın öbür gün kana ihtiyacın olduğunda ( Allah göstermesin) senden ciddi miktarda para talebi oluyor. Eee biz bunu ücretsiz verdik herkes faydalansın diye bu kan bankasından. İnsanlar artık uyumuyor. en azından bilinçli olanları... Daha düne kadar Kızılayın yönetimi Binali yıldırım gelini, kızı ve oğlunda idi... Nasıl güvensin insanlar
Murat
Burada bile fitne yaratiyorsun yazik
Ümit
Allah razı olsun kardeşim ama bunlar darda kaldımı herkesten çok nerde bu devlet diye bağıran kesim devletin kurumlarından dibine kadar faydalanır ama sırtından hançeri batırırlar.Unutma Afat Kızılay bir gün sanada lazım olabilir Tayyip düşmanı kardeşim.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.