Bilim & Teknik

Ahbap'a 4.2 milyon dolar, Kızılay'a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı!

Son günlerde gündemde olan isimlerden birisi de Ahbap. Aldıkları bağışlarla ses getiren Ahbap, Kızılay'a adeta fark attı. İşte konunun detayları.

Ahbap'a 4.2 milyon dolar, Kızılay'a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı!

6 Şubat’ta gerçekleşen deprem felaketi ile birlikte tüm Türkiye bir oldu, birlik oldu. İlk günden itibaren pek çok kuruluş tarafından bağış toplanıyor. Bağış toplayan isimlerin başında ise AFAD, Kızılay ve Ahbap geliyor.

Özellikle burada Ahbap için ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Çünkü Ahbap topladığı bağışlar ile de gündeme damga vurmuş durumda. Şimdiye kadar deprem felaketinde aktif bir rol oynayan Ahbap, normal bağışlar haricinde kripto para bağışları da kabul ediyor.

Ahbap’ın kripto para bağışlarını kabul etmeye başlamasıyla birlikte Kızılay da benzer bir stratejiye yönelmiş ve kripto para bağışlarını kabul edeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz saatlerde hem Ahbap, hem de Kızılay’ın kripto para hesaplarındaki bağış miktarları ortaya çıktı.

Ahbap'a 4.2 milyon dolar, Kızılay'a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı! - Resim : 1

Ahbap'a 4.2 milyon dolar, Kızılay'a 331 dolar! Bağış miktarları arasındaki fark şok yarattı!

Hali hazırda Ahbap’ın hesabında 4.2 milyon dolarlık bir bağış birikmiş durumda. Bunun kripto para olarak toplandığını ve anlık olarak düşüp, yükseldiğini belirtelim. Hali hazırda bu meblağ 80 milyon TL’ye denk düşüyor. Peki buna karşılık Kızılay’ın hesabında toplanan meblağ ne kadar?

İlginçtir ki sızdırılan cüzdan görseli doğruysa Kızılay’ın kripto para hesabında yalnızca 331 dolar birikmiş. Evet yanlış okumadınız yalnızca 331 dolar. İki kurum arasındaki bağış miktarının bu kadar farklı olması birçok soru işaretini de beraberinde getirdi.

Dip not olarak hatırlatalım. Deprem mağdurları için bağış kampanyaları devam ediyor. Bu kampanyalara katılmak, depremzedeler açısından büyük önem arz ediyor. Unutmayalım ki, AFAD da bizim, Ahbap da. Peki sizin tercihiniz hangi kurum? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorumlar
NUR
AHBAP dünyaya yardım için gönderilmiş şarkıcılıktan kazandıklarınıbile yardımlara harcardı ne zaman kendini düşünecek derdik
Cevapla
Emre
Kizilay artik sacma sapan siyasal islamci bir yapi ve o ti[ler tarafindan yonlendiriliyor, Kizilay denen ceteye, 1 lira vermem
Cevapla
Murat
Hali hazIrda Rakamlardan az çok Sebebi belli oluyor. dahasI ise Zamanla arkasından gelecek tepki ise devamı olacak.
Cevapla
Sefa
Kızılay'ın hafızasıyla oynadılar. Ne olduğu belli olmayan yerlere veya vakıf adı altındaki toplumun rızası olmayan yerlere bağış adı altında para aktarımı yapar ve bunuda anlatamazsan Kızılay güvende kaybeder , kanda kaybeder. Toplumsal değerler ortaktır, kimsenin malı olmadı olmamalı.
Cevapla
nur
kızılayın hafızasımı vardı görmedik en çok kanı ben verdim satılmış
Ümit
Yardım yaparken bile ideolojik davrananlar yazıklar olsun Allah rızası için yapın Afat Kızılay bunlar uluslar arası yardım kuruluşları sırf devlet destekli oldukları için hükumet düşmanları Afat ve Kızılay ı kendilerine düşman bellemiş umarım birgün bu hain ilan ettiğiniz Afat ve Kızılay a muhtaç olmazsınız o zaman ahbabınızı görürüm.
Cevapla
nur
kızılayı Devlet destekli olduğu için değil hükümet düşmanısa değiliz sırf cebini garibanlara verilecek paralarla dolduran hırsızlar için karşıyız
nur
ümit İnşallah sende ahbapa muhtaç olmazsın
Tt
Yagcilikta nirvana...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.