Bilim & Teknik

Akıllı telefonlara özel dünyanın en küçük şarj cihazı: Nipper! Video

Nipper, akıllı telefonları şarj etmek için AA sınıfı pillerin enerjisini kullanıyor!

Akıllı telefonlara özel dünyanın en küçük şarj cihazı: Nipper! Video

Londra merkezli Impulse Tasarım Stüdyosu, akıllı telefonlar için küçük bir şarj birimi geliştirdi. Nİpper isimli aksesuar mobil cihazları şarj etmek için AA sınıfı enerji pillerini kullanıyor.

Geliştiricilere göre, mobil telefonlarda kullanmak için tasarlanan şarj biriminin öncelikle ekstrem durumlarda kullanılmak için yararlı olacağı düşünülüyor. Telefonunuzu şarj etmek gerektiğinde sadece, Nipper'i açıp mıknatıslar arasındaki bölüme iki adet AA sınıfı pil yerleştirin ve telefonunuza bağlayın.

1439461574_img20150813132056.jpg

Nipper şu anda mikro-USB konektörü bulunan (SamsungHTCLGNokia, vb) herhangi bir telefon veya başka bir cihazla uyumlu. Ürünün iPhone modelleri ile uyumlu bir sürümü ise geliştirilme aşamasında.

1439461587_img20150813132106.jpg

Kıskaçları sayesinde iki AA sınıfı enerji pilini takabileceğiniz ve anahtarlık olarakta kullanılabileceğiniz ürün 17 x 17 x 17 mm ve 10 gram ağırlığa sahip. Acil durumlarda işinize yarayabilecek Nipper, bir Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkmakta. Aşağıdaki videoda ürünün nasıl kullanıldığını görebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.