Ay'ın bilinmeyen bölgesine inen Hindistan'dan flaş paylaşım! İşte uzaylılar

Geçtiğimiz günlerde Ay'a başarıyla iniş yapan Hindistan tüm dünyayı şok eden ilk uzaylı fotoğraflarını dünyaya sundu. İşte sosyal medyada yayılan o görseller.

Ay'ın bilinmeyen bölgesine inen Hindistan'dan flaş paylaşım! İşte uzaylılar

Hemen yazımızın en başında belirtelim. Fotoğraflar bazı okurlarımız için fazlasıyla rahatsızlık verici olabileceğinden ötürü bunları sayfamıza koymadık. Ama ben yine de uzaylıları görmek istiyorum diyorsanız fotoğraflara buraya tıklayarak haberin kaynağından göz atabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Hindistan geçtiğimiz ayda uydumuz Ay'a Chandrayaan-3 göreviyle başarıyla iniş yapmıştı. Uzay ekipmanlarını yakın vakitte çalıştırmaya başlayan Hindistan, yakın vakitte uzay aracının çektiği bir paylaşım yaptı. Fotoğraflarda ise aslında uzaylıların olduğu fark edildi ve sosyal medya tam anlamıyla karıştı. Peki bu nasıl fark edildi? İşte detaylar.

Ay'ın bilinmeyen bölgesine inen Hindistan'dan flaş paylaşım! İşte uzaylılar

Her sene uzaylı furyası gündeme çıkıyor. Fakat bu seferki gerçekten de korkunç çünkü fotoğraf aslında normal bir paylaşım olarak yayınlanmıştı. Hindistan'ın yaptığı paylaşımı inceleyen analistler, fotoğrafın öte tarafında bir uzaylıya benzeyen bir cisim gördüklerini iddia ettiler. 

Daha sonra ise bu gelişme sosyal medyada yayıldı ve Hindistan paylaşımı hemen kaldırdı. Oldukça ürkünç olan fotoğraf, renk ayarlarının yapılmasıyla ortaya çıkmış. Peki fotoğrafta gerçekten ne vardı?

Analistlerin yorumuna göre bu fotoğraftaki uzaylı türü, aşina olduğumuz uzaylı "tipine" hiç de benzemiyor. Oldukça tuhaf olan bu uzaylı hayallerin gerçekten de ötesinde. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda bu fotoğrafın oldukça ürkünç olduğu da söyleniyor fakat rahatsız olabilecek insanlar olduğundan dolayı sayfamıza koyamadığımızı tekrardan hatırlatmak gerek.

Her şeye rağmen, bu fotoğraftaki uzaylı aslında kurgusal da olabilir. Analist denilen kişiler fotoğrafta oynama yapıp spekülasyon da yaratmış olabilir. Bilim dünyası tarafından henüz doğrulanmayan bu fotoğraf hakkında uzmanların bir açıklama yapması da bekleniyor.