Bilim & Teknik

Balonla uzay turizmi başlıyor! İşte şaşırtan fiyatı!

Uzay turizmi şirketi Space Perspective, insanlı uçuşlar için tarih ve fiyat bilgisini paylaştı!

Balonla uzay turizmi başlıyor! İşte şaşırtan fiyatı!

Space Perspective isimli yeni uzay turizmi şirketi, İnsanlı uçuşlar için tarih verdi. Şirket insanlı uçuşlar için tarih ve fiyat bilgisi de paylaştı!

Balonla uzay turizmi başlıyor! İşte şaşırtan fiyatı!

Son dönemde SpaceX, Amazon ve adını yeni yeni duymaya başladığımız bazı şirketler uzay turizmi ile ilgili çalışmalarını duyurmaya ve çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu şirketlere yeni bir isim daha eklendi. Uzay turizmi sektörünün son temsilcilerinden Space Perspective'nin insanlı uçuşlar ile ilgili projesinin detayları belli oldu. Şirketin tarih ve fiyat bilgisi de paylaşmış olması sebebi ile, bu anlamda iddialı bir giriş yaptığını söyleyebiliriz.

Balonla uzay turizmi başlıyor! İşte şaşırtan fiyatı! - Resim : 1

Space Perspective, 2021 yılında insansız uçuşları test etmeye başlayacak olduğunu ve ilk ticari uçuşlarını 2024 yılında gerçekleştirmeyi hedeflediğini duyurdu. Şirket bununla birlikte uzaya balonla turist ve malzeme taşımak için yeni nesil balonlar geliştirmeye devam ediyor.

Balonla uzay turizmi başlıyor! İşte şaşırtan fiyatı! - Resim : 2

Esasen şirketin bahsettiği yüksekliğin tam olarak 'uzay' olduğu söylenemez. Fakat yinede şirketin balonlarla ulaşmaya çalıştığı yükseklik, bu deneyimi yaşamak isteyenlere büyüleyici bir Dünya manzarası vaat ettiğini söyleyebiliriz.

Balonla uzay turizmi başlıyor! İşte şaşırtan fiyatı! - Resim : 3

Uzay turizmini gerçekleştirecek olan bu balonların bilinen özelliklerinden bahsedecek olursak; aynı anda 9 kişiye ev sahipliği yapabilecek olduğunu ve özel üretim balonun Stratosfer'e kadar yükselebilecek olduğunu söyleyebiliriz.

Balonla uzay turizmi başlıyor! İşte şaşırtan fiyatı! - Resim : 4

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, bu uzay yolcuğu yaklaşık olarak 6 saat sürecek. 6 saat sürecek bu yolculuğun ilk iki saati yükselmeyle, devamındaki iki saat Dünya manzarasını izleme ve son 2 saat iniş için geçecek. Bu deneyimi yaşamak isteyenlerin ise ücret 125 bin doları (yani yaklaşık 855 bin TL'yi) gözden çıkarmaları gerekecek.

Yorumlar
ŞEVKET
DAHA DÜNYADA GÖREMEDİĞİM O KADAR YER VARKEN BEN ASLA BU GİBİ RİSKLİ İŞLERE KALKMAM , ULAN ÖLSEM TOPRAĞA CESEDİM DEFİN EDİLMEZ BE NE GEREK VAR, 125 BİN DOLAR BEE , ASYA KITASINI BOYDAN BOYA BİTİRİR ÜZERİNE AFRİKA KITASINI BİTİRİRİM ,HİÇ DEĞİLSE ACIKTIMMI YEŞİL BİR İNCİR YERİM
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.