Bilim & Teknik

Beklenen İstanbul depremi ne zaman olacak? İşte yanıtı!

Doğu Anadolu Bölgesi’nde meydana gelen depremler sonrasında herkes bu soruyu merak ediyor: İstanbul depremi ne zaman olacak?

Beklenen İstanbul depremi ne zaman olacak? İşte yanıtı!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler, tam 10 ilimizi etkiledi. Hatay, Malatya, Adıyaman, Adana, Diyarbakır ve daha pek çok ilimizde binlerce bina yıkılırken, can kaybının artmasından çekiniliyor. Bölgeye yapılan yardımlar umarız yavaş yavaş yaralarımızı sarmamızı sağlar ancak yaşanan can kayıpları, yakınlarımız maalesef ki geri gelmeyecek. Ortaya çıkan bu trajedinin ardından İstanbul’da yaşayan vatandaşlar ise işte bu sorunun yanıtını arıyor. İstanbul depremi ne zaman olacak?

Beklenen İstanbul depremi ne zaman olacak? İşte yanıtı!

Beklenen İstanbul depreminin ne zaman olacağı konusu yaşanan afetin ardından bir kez daha gündeme geldi. Merak edilen konuya açıklık getiren Prof. Dr. Naci Görür, önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da durumun hiç de iyi olmadığını söyleyen Görür, “Bilimsel bütün araştırmalar, İstanbul’da zamanın gelmekte olduğunu gösteriyor. Aşağı yukarı 30 sene içerisinde depremin beklendiği söyleniyordu, 23 senesi geçtiğine göre büyük ölçüde yakınlaşmış demek istiyorum. Ancak Maraş depremi beklediğimiz Marmara depreminden daha büyük. İstanbul’da en fazla 7,5 bekliyoruz. İstanbul’da daha küçük deprem beklememize rağmen, İstanbul’da hasar Maraş’tan daha fazla olur. Diğer yandan Maraş’ta da hasarın epey fazla olacağını üzülerek tahmin ediyorum, inşallah yanılırım ama açıklanınca göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
nur
her deprem uzmanı ayrı ayrı görüşte bazılarına göre istanbulu hemen bırakıp kaçalım bazıları ankara bile istanbuldan daha kötü olacak diyor sayın Şener üşümezsoysa 5 veya 10 sene olmaz diyor rahatlatıyor hep gökdelennler yıkılıyor
Cevapla
Iuypgıhhjıh
Itıykhhjıgl nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın nasılsın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.