Bilim & Teknik

Okullardaki tatil uzatılacak mı? Yetkili isim açıkladı!

Şu sıralar Türkiye’de işler pek de yolunda gitmiyor. Yaşanan süreçten ötürü tüm Türkiye halkı psikolojik açıdan çökmüş durumda. Peki okullar açılacak mı? İşte konunun detayları.

Okullardaki tatil uzatılacak mı? Yetkili isim açıkladı!

Son dakika açıklaması ile okulların 20 Şubat'a kadar tüm yurtta tatil edildiği açıklandı! Bu güncellemeyi haberimizin başına ekleyerek sizlerle paylaşmak istedik.

Normal şartlarda okullar 6 Şubat’ta açılacaktı. Fakat Pazartesi günü için birçok ilde okullarda kardan ötürü tatil edildi. Tam da aynı gün Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremden ötürü okullar 1 hafta süreyle tatil edildi ve 13 Şubat’ta açılacağı belirtildi.

Şu anda tüm Türkiye’de büyük bir yıkım söz konusu. Ülkenin tamamı yangın yeri diyebiliriz. Herkes deprem bölgesindekiler için birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Kimisi direkt olarak olay yerine giderken, kimisi de il ve ilçe merkezlerindeki AFAD merkezlerinden çalışmalara katılıyor. Peki bu durumdayken okulların açılması mümkün olacak mı?

Okullardaki tatil uzatılacak mı? Yetkili isim açıkladı!

Normal şartlarda eğitim ve öğretimin 13 Şubat’ta tekrardan başlaması planlanıyor. Fakat ülke olarak psikolojimiz hiç iyi değil. Bunu değerlendiren bir psikiyatri uzmanı da okulların bir süre daha kapalı durmasını önerdi.

Peki eğitim öğretim 13 Şubat’ta devam edecek mi? Konu ile ilgili yetkili isimler tarafından yapılan son güncel açıklamaya göre okullar deprem bölgeleri haricindeki yerlerde 13 Şubat itibariyle tekrardan açılacak.

Peki sizce bu doğru mu? Pek çok öğrenci psikolojik açıdan çökmüş durumdayken, ülkenin yarısı yardım için çırpınırken, okulların açılacak olması doğru bir karar mı? Yoksa okullar bir süre daha tatil edilmeli mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar
Serap gün
Okullar diger ilçede şehirde 1mart açılsın uzatildin20 Şubat olmasın
Cevapla
Burcu Yılmaz
Bence bir süre daha tatil edilmeli bana göre 2.döneme kadar tatil edilmeli online Eğitim ile devam edilmeli çünkü çocuklar çok etkilendi derslerine nasıl konsantre olucaklar sınavlarına nasıl dikkat edicekler bana göre 2.döneme kadar uzaktan eğitim görülmeli
Cevapla
Zeki yaşar
Tatil olmalı
Cevapla
Nazlı
Bence edilsin acı hepimizin acısı.Cocuklar bizler gibi etkilendi.derslere nasıl konsantre olacaklar bilmiyorum.Kimi ogrencilerimiz ailesini kimi yakınını kaybetti.Tabi son söz büyüklerimizin.
Cevapla
Selin gündoğan
Lütfennnn okullar açılsın Piskolojimiz bozuluyor televizyonları açıyoruz deprem telefona bakıyoruz deprem endilileşeniyorum acaba buradada deprem olucak mı diye ben bur ögrenciyim ve okulların açılması tarafındayım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.