Bilim & Teknik

Bir bu eksikti! Şimdi de Dünya yok olmanın eşiğide!

Harvard Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, onlarca dev karadeliğin Samanyolu’ndaki her şeyi yok edebilecek olduğu belirtildi!

Bir bu eksikti! Şimdi de Dünya yok olmanın eşiğide!

Harvard Üniversitesi'nde çalışmalar yapan bilim insanları, milyarlarca yıllık bir süreç boyunca süper kütleli kara deliklerin oluşumunu ve hareketlerini simüle ettikten sonra dikkat çeken bir sonuca ulaştı! Dünya'mızı da ilgilendiren bu çalışmanın detaylarına yazımızın devamından göz atalım.

Harvard Üniversitesi: Dünya da dahil olmak üzere her şeyi yok edebilir!

Koronavirüs pandemisi gibi büyük salgınlar, doğal afetler, küresel ısınma, insan faktörü sonucu oluşan çevre kirliliği vs vs... Aslına bakarsanız Dünya'mızı ve dolaylı olarak insanlığı yavaş yavaş felakete sürükleyen birçok faktör mevcut. Bu sorunların üstesinden gelmek için ise çeşitli çalışmalar yapılıyor. Örneğin; salgınlar için tedavi yöntemleri araştırılıyor, doğal afetlerden korunmak için çeşitli çalışmalar uygulanıyor. Çevre kirliliğini engellemek için belli kurallar, standartlar, yasaklar ve yasalar uygulanıyor. Ancak sorunlar bunlarla bitmiyor.

Bir bu eksikti! Şimdi de Dünya yok olmanın eşiğide! - Resim : 1

ABD’de yer alan Harvard Üniversitesi çalışmalar yapan bilim insanları, onlarca süper kütleli kara deliğin Samanyolu galaksisinin etrafında sessiz sedasız dolaştığını ve sonunda Dünya da dahil olmak üzere Samanyolu’ndaki her şeyi yok edebilecek olduğunu öne sürdü.

Bu sonuca nasıl vardıklarına da değinen bilim insanları, gerçekleştirdikleri bu çalışma kapsamında milyarlarca yıllık bir süreç boyunca süper kütleli kara deliklerin oluşumunu ve hareketlerini simüle ederek bu sonuca vardıklarını ifade etti.

Bu çalışmalarda yer alan astrofizikçi Angelo Ricarte, yapmış olduğu açıklamada  "Dünya'nın başıboş bir süper kütleli kara delikle karşılaşma ihtimali şu anda az, ancak sıfır değil. Yakın çevremizde gerçekten süper kütleli bir kara delik olsaydı, varlığını yakındaki yıldızların hareketlerinden tespit edebilirdik. Ancak, bu konu hakkında bilgi sahibi olmamız oldukça önemli" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Furkan
Yuh bu kadar da clickbait başlık olmaz ne demek şimdi de dünya yok olmanın eşiğinde? Karadelikler zaten yüzyıllardır bilinen bir şey ve bir gün mutlaka dünyayı yutacakları biliniyor tabi daha önce güneş tarafından yok edilmezse ve ya bir meteor
Cevapla
Şenol
Esasen bu dünyada dolaşan çok karadelik var birde onları görseniz çıplaklık, fuhuş aldı başını gidiyor çok pis sözde insanlar var küpeli, tokalı,dövmeli v.s v.s ne pooh ararsan varr kıyamet alametleri artık çok aşikar şekilde kendini belli ediyor rabbimiz bizleri bu imtihanı kazanan kullarından eylesin
Cevapla
Roni
Amen Muhterem senin ne işin var burada camiden bekliyorlar 😁
Berzan
Amin.
cahil
zır cahil
Murat Arslan
Hayırlısıyla bir öleydik.
Cevapla
Not a Human
Heyecanlı bekleyiş başladı 😍
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.