Bilim & Teknik

Google ve MIT'in yeni teknolojisi fotoğraftaki yansımaları ortadan kaldırıyor! Video

Google ve MİT'in(Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) geliştirdiği yeni teknoloji fotoğraflardaki yansımaları kaldırmanız için size izin verecek.

Google ve MIT'in yeni teknolojisi fotoğraftaki yansımaları ortadan kaldırıyor! Video

Akıllı telefonunuzu defalarca elinize alıp özellikle ev ortamında dışarının manzarasını fotoğraflamayı düşünmüşsünüzdür. Ancak çektiğiniz fotoğrafta birde bakmışsınız ki içende bulunduğunuz ortamdaki nesnelerin yansımaları çıkmış. Güzel kare yakaladığınızı düşündüğünüz anda karşınıza çıkan bu yansımalar tüm hevesinizi kaçırmıştır. Şimdiki haberimizde bu sorunlardan muzdarip olarlar için.

Google ve MİT(Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) uzmanları fotoğraflarda arka plan ön planda istenmeden görünen nesne yansımalarını ortadan kaldıran özel bir yazılım algoritma geliştirdiklerini açıkladı. Söz konusu yazılım fotoğraflardaki nense yansımalarını ortadan kaldırarak fotoğrafın daha net bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

 1438958024_img20150807173241.jpg

Başlangıçta, Google ile işbirliğinde bulunan MIT araştırmacıları tarafından geliştirilen teknolojinin hangi cihazlarda kullanılacağı şimdilik bilinmiyor Ancak Google'ında işin içinde olduğunu düşündüğümüzde bu işlevin yakın gelecekte Android destekli cihazlarda da görmemiz mümkün olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.