Bilim & Teknik

Tesla'dan yılan gibi hareket etme kabiliyetine sahip şarj cihazı! Video

Tesla CEO'su Elon Musk, yılan gibi hareket edebilen Robotik Metal Şarj cihazınının videosunu Twitter'dan paylaştı.

Tesla'dan yılan gibi hareket etme kabiliyetine sahip şarj cihazı! Video

Google'ın yapay zekalı robotlarına karşı olan korkusunu dile getirerek yüz kişilik bir bilim insanıyla bir araya gelerek imza toplayan Tesla CEO'su Elon Musk'dan ilginç bir paylaşım geldi. Elon Musk, Twitter'dan yaptığı paylaşımda takipçilerini adeta şaşırttı.

Tesla CEO'su Elon Musk, uzun zaman önce bizzat kendi fikri olan ''Solid Metal Snake'' isimli elektrikli araçlarında kullanacağı yılan gibi hareket etme kabiliyetine sahip şarj aletinin(daha doğrusu şarj robotunun) videosunu Twitter hesabınından paylaştı. Çılgın projelere imza atan Elon Musk'un bu seferki fikri bilim-kurgu filminden fırlamış gibi. düz gibi görünen bir şarj istasyonu ve tekniğidir.

1438893926_teslasnake.gif

"Solid Metal Snake " olarak adlandırılan şarj istasyonu elektrikli aracın yanına otomatik olarak park yaparak hiçbir insan müdahalesi olmadan Tesla araçlarını şarj edebiliyor.
 
Elektrikli otomobilleri ile bir devrim başlatan Tesla ve şirket CEO'su Elon Musk, bu paylaşımla yapay zekaya karşı duruşunun arkasından Google'a gönderme yapmış olabilir mi ne dersiniz? Aşağıdaki videoda da Tesla'nın "Solid Metal Snake" robotundan daha geliştirilmiş bir ürün olan OC Robotics firmasının yılan robotunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.