Bilim & Teknik

İKBU Çocuk Üniversitesi'nden çocuklara bilişim atölyesi

Türkiye’deki minikleri üniversite bünyesinde bilimle tanıştırmayı hedefleyen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Çocuk Üniversitesi, yaz tatilinde çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye devam ediyor.

İKBU Çocuk Üniversitesi'nden çocuklara bilişim atölyesi

İKBU Çocuk Üniversitesi, 18-29 Temmuz tarihleri arasında Bilişim Atölyesi düzenliyor.

Uygulanacak programla, her öğrencinin bilgisayarı uygun komutları bildikten sonra kullanıcın yönlendirebileceği değerli bir araç olduğunun farkına varması hedefleniyor. Teoriden pratiğe programlama mantığının doğası, keşfetmenin hazzı, öğrenmeyle birleşiyor.

Her dersin başında önceden belirlenmiş konu başlıkları öğrencilere ifade edilerek yorumlanıyor ve öğrenci keşfetmenin ve yaratmanın sihirli dünyasına sokuluyor. Programın sonunda öğrenciler kendi oluşturdukları projeler ile bilgisayarda kendi animasyonlarını ve oyunlarını oluşturuyorlar.

Çocukların yazılım ve kodlama öğreneceği Bilişim Atölyesi, haftada üç gün, toplam 18 saat sürecek. 8-12 yaş arasındaki miniklerin katılabileceği, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Bakırköy Kampüsünde gerçekleşecek, sınırlı kontenjanlı etkinliğin ücreti ise 650 TL.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.