Bilim & Teknik

İnsan taşıyan Dronlar yakında gökyüzünde olacak! Video]

Her eve bir Dron lazım...

İnsan taşıyan Dronlar yakında gökyüzünde olacak! Video]

Dronlar hayatımızda uzun zamandır var. Bu ürünler genellikle hobi amaçlı kullanılan ürünlerdi fakat DJI firmasının GoPro kameraları ile yaptığı ortaklık sonrasında dronlar eğlenceden çıkarak daha profesyonel işlere yaramaya başladılar. 

Dronların son dönemde büyük bir gelişim gösterdiğini ve artık stabilite sorunlarını tamamen aştığını görmekteyiz; bir de şu GPS sorunu ortadan kalksa...

Aşağıdaki resimde kendime ait olan Phantom Dron'uma güncelleme yaptığm resmi görebilirsiniz. Dronlar ile yapabilecekleriniz ve bu işin keyfini sürmek tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış bir durumdur.

1435402687_1509312101531403864094134929204469289603908n.jpg

Son dönemdeyse bazı "Türk" kullanıcıların Dronlar ile market alışverişi yaptığına şahit olmaktayız ki bu durum gerçekten de yaratıcılığın sınılarını çizmektedir.

Bizim kadar yaratıcı olmasa da Thorstin Crijns adındaki bir kişi geliştirdiği multicopter ile yerden havalanmayı başardı. Bu durum oldukça önemli lakin bu araç stabiliteyi sağladığınd bir uçak olarak kullanılabilecek. Güvenlik konusunda ki endişeler halen devam ediyor fakat insanlar kişisel olarak uçmaynın hayalini her gün kuruyorlar.

Multicopter'in özellikle ağırlık nokltasında sorun yaşadığı ortada bir gerçek ama bunun yazılımlarla halledilebileceğinden eminim. Lakin benim kullandığım DJI Phantom'da bile bu özellikler mevcut. Yakın bir dönemde bu ürünlerin "izin almadan" gökyüzünde gezeceğine inanıyorum. 

Peki siz bir multicopter sahibi olsaydınız ne yapmak isterdiniz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.