Bilim & Teknik

Koronavirüs kanser hastalarını iyileştiriyor mu? İlginç sonuçlar!

Twitter üzerinden paylaşılan veriler büyük ses getirdi. Buna göre koronavirüs, kanser karşısında etkili olabilir!

Koronavirüs kanser hastalarını iyileştiriyor mu? İlginç sonuçlar!

Koronavirüs son zamanlarda insanlığın başına gelmiş en kötü şey olarak gösteriliyor. Bunun bu şekilde lanse edilmesinin birçok sebebi var. İlki tabii ki de sağlık. Tüm dünyada koronavirüs sebebi ile hayatını kaybedenlerin sayısı 2 milyon 600 bini geçti. Ayrıca çeşitli tedbirlerin alınması ve kapanmalar ile beraber koronavirüs ekonomik düzeni de adeta alt üst etti.

Esnaf dükkanını açamadığından dolayı zor durumda kalırken daha pek çok sektörde tedarik sorunları ortaya çıktı. Ayrıca uzun süre evden çıkamamak psikolojik sorunları da beraberinde getirdi ve farklı bir problemi daha gün yüzüne çıkardı. Ancak tüm bunlara karşın koronavirüs hakkında ortaya çıkan çeşitli veriler, insanlığın sonu değil kurtuluşu olabileceğini de bizlere söylüyor.

Koronavirüs kanser hastalarını iyileştiriyor mu? İlginç sonuçlar!

Twitter üzerinden paylaşılan bilgilere göre, son evredeki akciğer kanseri bir hastanın koronavirüs geçirdikten sonra kanser hücreleri kayboldu. Daha öncesinde ise bir lenfoma hastasının bulguları, koronavirüs geçirdikten sonra ilginç bir şekilde ortadan kalkmıştı. Konunun altına yapılan yorumlara göz attığımızda ise durum daha enteresan bir hal alıyor. Buna göre daha pek çok kişi, kanser hastası yakınlarının koronavirüs geçirdikten sonraki süreçte ya hastalığın iyileşme hızının arttığını ya da uykuya geçtiğini ifade ediyor.

Konuyu gündeme getiren Prof. Dr. Güner Sönmez'in açıklamaları ise şu şekilde: "Virüse karşı oluşan bağışıklık yanıtının tümör hücrelerini de etkilediği varsayılıyor. Salınan sitokinlerin, t hücrelerini aktive ederek çapraz bağışıklık ile tümör antijenlerine saldırdığı düşünülüyor. Salgında oluşan bilgi birikiminin kanser tedavisinde önemli gelişmelere kapı aralayacağını başından beri söylüyorum."

"Mrna aşısı geliştiren Sn. Özlem Türeci ve Uğur Şahin başta olmak üzere birçok bilim insanı kanser konusunda çalışıyor. Özlem Türeci kanser immunoterapi daire başkanı. Belki de çok yakın bir gelecekte, bir aşıyla kanseri yeneceğiz. Zamanın hiç olmadığı kadar hızlı akacağı bir döneme giriyoruz."

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Yunus balığı, timsah, balina ve maymunlar. Kovid19 aşısını geliştirirken bu canlılardan faydalanmak gerekmez mi? Farelerde deney yapılıyor. Hepsi bu dünyanın en tatlı canlıları ama insanlığın yararına hizmet ediyorlar. Gönüllü insan arayın bulun bakalım
Cevapla
BK.
Şimdi bizde,kırana virüse yakalanmaya çalışır.kanser hastaları . Hayırlısı olsun bakalım🤭
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
TAM BİR SAÇMALIK BU YAA. SAĞLAM İNSANLARI ÖLDÜREN KATİL VİRÜS, KANSER HASTALARINI MI İYİLEŞTİRECEK. HAH HAA GÜLERİM BUNA. 🤣🤣🤣
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.