Bilim & Teknik

Koronavirüs ne zaman bitecek? Rus uzman açıkladı!

Dünyanın en önemli problemi haline gelen koronavirüs ne zaman bitecek? Rus uzman doktor bu sorunun yanıtını aradı ve bakın karşımıza ne çıktı!

Koronavirüs ne zaman bitecek? Rus uzman açıkladı!

Koronavirüs hali hazırda dünyanın boğuştuğu en önemli problemlerinden biri haline geldi. Zira pek çok ülkede gevşetilen tedbirler ile birlikte ikinci dalga tehlikesi de giderek artıyor. Hatta ABD'de günlük vaka sayıları şu anda 56 binli sayılara dayanmış durumda. Dolayısıyla insanlar koronavirüsün ne zaman biteceğini de fazlasıyla merak ediyor. Hafta sonları ne zaman rahat bir şekilde dolaşabileceğiz, işlerimize ne zaman kafamızda soru işaretleri olmadan gidebileceğiz soruları herkesin kafasında. İşte Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn bu soruların yanıtını aradı.

Koronavirüs ne zaman bitecek? Rus uzman açıkladı! - Resim : 1

Koronavirüs ne zaman bitecek? Rus uzman açıkladı!

Bir defa şunu net bir şekilde söyleyebiliriz ki koronavirüs bundan sonraki hayatımızın bir parçası olacak. Yani bu virüs ile yaşamayı öğrenmek durumundayız. Sosyal mesafe ve maske kurallarına harfiyen uymalı ve ne kendimizin ne de sevdiklerimizin canını tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmalıyız. Bu bağlamda araştırmalarda bulunan Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn de tüm bu söylemlerimizi doğrulayan bir bulguya ulaştı. Buna göre koronavirüsün etkisi en az bir en çok üç yıl devam edecek. 

Araştırmalara göre koronavirüs ortalama olarak iki yıl içerisinde yavaş yavaş etkisini kaybedecek ve daha az önemli hale gelecek. Bilindiği üzere virüsler girdiği vücudun ölmesi ile birlikte hayatlarını kaybetmiş oluyor. Dolayısıyla koronavirüs de zaman içerisinde hastasını öldürmemeyi öğreniyor ve daha az etkili oluyor. Dolayısıyla Rus uzman da virüsün iki yıl içerisinde saldırganlığını daha da azaltacağını ve önemini yavaş yavaş kaybedeceğini söylüyor.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Rus açıklamış en az üç yıl. Ülkemizde bu en az dört yıl
Cevapla
sefser
iran BILE asinin bulunmasi 2022 bulur diyorsa warin siz düsünün artik nekadar sürer. Sünnetci amca ucundan azicik götürecek bu arada digerleri dikkatimizi baska noktalara cekiyor ki biz olayi görmeyelim :). Eminimki aci ile birlikte anlayacagiz bitme evresinin baslangicini...
Cevapla
Nebula
Kendisine bilmiyor ne zaman biteceği..kafadan atıyorlar prof.cuklar uydur soyle ..hic birisine onanmiyoruz
Cevapla
Kartacali
Gayet mantıklı bir açıklama yapmış. Ne bekliyordun ki? Bir süre sonra virüs evrilip artık vücudumuzda yaşayan ve zararlı olmayan binlerce virüsten birisi haline gelecek. Buna inanmıyorsan neye inanıyorsun anlamadım?
Alkoç
Aynen,onlar boş paslı teneke,,,
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.