Bilim & Teknik

Küresel ısınma yeni hayvan türlerini doğurdu!

Gün geçtikçe şiddetini arttıran kürese ısınma, yeni hayvan türlerinin çıkmasına sebep oldu. İşte küresel ısınmayla ortaya çıkan yeni hayvan türleri!

Küresel ısınma yeni hayvan türlerini doğurdu!

Küresel ısınma yıllar geçtikçe şiddetini arttırarak devam ediyor. Özellikle kutuplardaki sıcaklıkların artması sonucu buzulların erimesi, bu bölgede yaşayan hayvanları zor durumda bırakıyor. Belirli bir sıcaklığın üzerinde yaşayamayan kutup ayısı gibi hayvanlar, küresel ısınmadan en çok etkilenen canlılar arasında yer alıyor. İşte tüm bu olumsuz gelişmeler, yeni hayvan türlerini de zaman içerisinde ortaya çıkarmış durumda.

Küresel ısınma yeni hayvan türlerini doğurdu!

En sık rastlanan yeni hayvan türlerinden birisinin “Brolar Ayılar” olduğu tahmin ediliyor. Kutup ayıları ve boz ayıların birleşiminden doğan bu ayı türünün kutup ayılarına nazaran daha yüksek sıcaklıklarda yaşayabildiği ifade ediliyor. Pizzlies adı da verilen bu hayvanların renkleri kahverengiye çalarken burunları kutup ayıları ve boz ayıların tam bir karışımı görünümünde.

Bir başka yeni tür ise çakal ve kurtların karışımından ortaya çıkan çakal kurtlar. Bölgelerini gün geçtikçe daha da genişleten bu hayvanlar da yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı ve yaşamlarını devam ettirme yeteneklerine sahipler. Bilim insanlarına göre küresel ısınmanın etkisiyle oluşmuş daha pek çok yeni hayvan türü mevcut. Hatta zaman zaman bazı insanların bu tarz yeni türleri gördüğü de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yorumlar
Teknomann
Küresel yalanlarda bugün.
Cevapla
taner
son satırını kopyalayamamışsınız "Dünya içinde yayınlandıHayvan, Kutup, Tür olarak etiketlendi" ow diye bir sitede yazıyor :D
Cevapla
Teknoman
At yalani, öpeyim inanani. Küresel yalan propagandasi haberleri icin kac para veriyorlar?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.