Manchester City, metaverse'de dünyanın ilk futbol stadyumunu inşa ediyor!

İngiltere Premier Ligi şampiyonu Manchester City, metaverse'de dünyanın ilk futbol stadyumunun inşaatına başladı!

Manchester City, metaverse'de dünyanın ilk futbol stadyumunu inşa ediyor!

Şu anki İngiltere Premier Ligi şampiyonu Manchester City, Sony'nin sanal gerçeklik (VR) uzmanlarının yardımıyla metaverse'de dünyanın ilk futbol stadyumunun inşaatına başladı.

Manchester City, metaverse'de dünyanın ilk futbol stadyumunu inşa ediyor!

Manchester City, üç yıllık bir anlaşmayla Sony ile ortaklık kurdu ve proje henüz ilk aşamalarındayken, şirketin uzmanlarından oluşan ekipler, dijital olarak haritasını çıkarmak ve bir sanal gerçeklik sürümünü geliştirmek için Etihad Stadyumu'nu ziyaret etti bile.

Kulübün stadyumu Etihad, teknoloji ve eğlence devinin bir yan kuruluşu olan Hawk-Eye tarafından geliştirilen görüntü analizi ve iskelet izleme teknolojisi sayesinde bir VR dünyasında Manchester City'nin merkezi merkezine dönüştürülecek.

Manchester City, metaverse'de dünyanın ilk futbol stadyumunu inşa ediyor! - Resim : 1

Proje üzerinde çalışan Manchester City'den yetkililer, sanal Eithad Stadyumu'nun defalarca doldurulabileceği ve Manchester'a asla gitmeyecek taraftarların, nerede olurlarsa olsunlar, evlerinin rahatlığında canlı maçları izlemelerine olanak tanıdığı bir dünya görüyor.

Tartışılan meta veri tabanındaki oyuncularla tanışma fikirleri

Göz önünde bulundurulan ek kavramlar, hayranların meta veri tabanında diğer oyuncularla buluşma, birbirleriyle iletişim kurma ve gerçek dünyada erişilemeyen şeyleri satın alma olasılığını içeriyor.

City Football Group'un pazarlama ve taraftar katılımı sorumlusu Nuria Tarre şunları söyledi:

“Bir metaverse sahibi olmayı hayal edebildiğimiz tüm noktada, bir oyunu yeniden yaratabilmeniz, maçı canlı olarak izleyebilmeniz, farklı açılardan farklı bir şekilde aksiyonun bir parçası olmanız ve stadyumu istediğiniz kadar doldurabilmenizdir. çünkü sınırsız ve tamamen sanal.”

Futbol meta evrende bir hit ise, televizyon haklarının dağıtılma biçiminde devrim yapma potansiyeline sahiptir. Şu anda, Premier Lig çapında bir paketin parçası olarak yayıncılara satılıyorlar, ancak takımlar şimdi bunları gelecekte doğrudan taraftarlara, belki de kendi metaverseleri aracılığıyla satma ihtimaline bakıyorlar.