Güncel

Şaşırtan analiz; Bitcoin ve Apple'ın benzer bir büyüme grafiğine sahip!

Fidelity'nin makro küresel direktörü, Bitcoin ve Apple'ın benzer bir büyüme yoluna sahip olduğunu söylüyor

Şaşırtan analiz; Bitcoin ve Apple'ın benzer bir büyüme grafiğine sahip!

Yatırım devi Fidelity'nin Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin'in son zamanlardaki düşük ve yüksek seviyelerine rağmen, kripto para biriminin Apple'a benzer bir büyüme yoluna sahip olduğunu söyledi.

Şaşırtan analiz; Bitcoin ve Apple'ın benzer bir büyüme grafiğine sahip!

Timmer, Twitter hesabı üzerinden Bitcoin fiyatına değil Bitcoin ağına odaklanılması gerektiğini belirtirken, son eleştirilerin 'çoğunlukla gürültü' olduğunu vurguladı.

Timmer ayrıca, “Bitcoin neredeyse bir yıldır dalgalı bir ticaret aralığında ve 30 bin ile 65 bin dolar arasında gidip geliyor. Yukarı veya aşağı tartışması birçokları için favori bir hobi olmaya devam ediyor, ancak çoğunlukla gürültü. Bitcoin için önemli olan ağdır” ifadelerine yer verdi.

Jurrien Timmer, özellikle, S-eğrisi altında cep telefonu abonelikleri ve internetin benimsenmesiyle yapılan önceki karşılaştırmalardan sonra yükselmeye devam eden Bitcoin'in talep eğrisini seçti.

Bununla birlikte, Timmer'a göre, Bitcoin'in fiyat hedefleri şimdi Apple'ın 1990'daki büyümesine benzer bir gerileme eğrisinde yer alıyor. Timmer, varlıkların büyüme yörüngesini karşılaştırırken, ağ faaliyetlerinin her ikisini de belirlediğini vurguladı.

AAPL ve BTC fiyat tablosu.

Timmer, Apple'ın büyümesini analiz ederken, bir telekomünikasyon ağının değerinin sistemdeki bağlı kullanıcı sayısının karesi olduğunu belirten Metcalfe Yasası'ndan yararlandı. Bu doğrultuda, Apple'ın fiyatı 1996'dan bu yana 1.457 kat arttı ve aynı dönemdeki fiyat-satış oranı 30 kat artmıştı.

Timmer, verileri Bitcoin ile karşılaştırıldığında ise, kripto para biriminin fiyatını ve fiyat-ağ oranını kullandı. Özellikle, Bitcoin'in değeri 2011'den bu yana 800 kattan fazla arttı ve değeri 640 kattan fazla arttı.

Timmer'ın analizine göre, Bitcoin'in mobil aboneliklerle karşılaştırıldığında uzun vadeli büyüme görmesi muhtemel.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.