Bilim & Teknik

NASA 10 yıl sonra ilk kez ABD'den uzaya astronot gönderecek!

NASA, 10 yıl aradan sonra ilk kez Amerikan topraklarından dünya yörüngesine içinde astronot bulunan mekik fırlatacağını duyurdu.

NASA 10 yıl sonra ilk kez ABD'den uzaya astronot gönderecek!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 2011 yılından sonra ilk defa uzaya ABD'den astronot gönderileceğini duyurdu. Uluslararası Uzay İstasyonu'na 27 Mayıs'ta fırlatılacak olan Mekik içerisinde iki astronot görev alacak.

NASA 10 yıl sonra ilk kez ABD'den uzaya astronot gönderecek!

NASA, 2011 yılından sonra ilk kez, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) ABD topraklarından astronot gönderme kapasitesine ulaştıklarını ve 27 Mayıs'ta iki astronot taşıyacak bir mekiğin fırlatılacak olduğunu duyurdu.

NASA 10 yıl sonra ilk kez ABD'den uzaya astronot gönderecek! - Resim : 1

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından cuma günü yapılan basın açıklamasında, "SpaceX, astronotlar Doug Hurley ve Bob Behnken’i ISS’e ulaştırmak üzere 27 Mayıs'da, Florida’nın Kennedy Uzay Merkezinden bir fırlatma gerçekleştirecektir” ifadelerine yer verildi. Açıklamanın devamında Mayıs ayında yapılacak fırlatma sırasında korona virüsü salgını nedeni ile seyirci kabul edilmeyeceği ayrıca vurgulandı. Ayrıca NASA’nın, uzay mekiği programını 10 yıl önce askıya almasının ardından ilk defa Amerikan topraklarından içinde astronot bulunan bir roketin dünya yörüngesine fırlatılacak olduğu da belirtildi.

Yorumlar
Ahmet
Bu işte var birseyler, böyle bir zamanda Cokmu acil bunun yapılması, kimsede olmuyacak.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.