Bilim & Teknik

NASA'dan Cadılar Bayramı paylaşımı!

NASA'nın uzay teleskobu Hubble, 'Hayalet Nebula'nın görüntülerini çekti. işte o muhteşem manzaralar!

NASA'dan Cadılar Bayramı paylaşımı!

NASA'nın uzay teleskobu Hubble, 'Hayalet Nebula'nın görüntülerini çekti. NASA söz konusu kareyi sosyal medya hesaplarından milyonlar ile paylaştı.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) 1990 senesinde Discovery uzay mekiği tarafından yörüngeye taşınan Hubble Uzay Teleskobu bugüne kadar evrenin derinliklerinden sayısız kareyi bizler ile paylaştı.

2020 yılında görevi James Webb'e bırakacak olan Hubble, emekli olmaya hazırlanıyor. Huble'a kıyasla uzayı daha detaylı bir biçimde inceleyebilecek olan James Webb'in dünya dışı yaşamın keşfinde de etkili olması bekleniyor. 

NASA'dan Cadılar Bayramı paylaşımı!

NASA'dan Cadılar Bayramı paylaşımı! - Resim : 1

NASA'dan Cadılar Bayramı paylaşımı! - Resim : 2

NASA'dan Cadılar Bayramı paylaşımı! - Resim : 3

Peki James Webb bizlere neler sunacak? Astronotların ziyaret ettiği Hubble Teleskobunun aksine, Dünya'dan 1,6 milyon kilometre uzakta Güneş'in etrafındaki yörüngesinde dönecek James Webb Teleskobu ulaşılamaz bir bölgede olacak.

James Webb Teleskobu, sahip olduğu teknolojiyle, evrenin yaklaşık 13,7 milyar yıl önce oluşumuna sebep olan "Big Bang"den (Büyük Patlama) 200 milyon yıl sonraki halini inceleyebilecek.

Bu inceleme de bizlere uzayın gizli sırlarını açığa çıkarma şansı verecek. Kısacası bilim için oldukça önemli bir adım olacak James Webb Teleskobu. 

Yorumlar
Yorumcu
Hubble ile görmenin ötesi...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.