Bilim & Teknik

Nokia'dan devrim yaratacak patent başvurusu: Katlanabilir batarya!

Nokia cihazlarında kullanmak üzere yeni bir patent başvurusunda bulundu.


Finlandiya'lı mobil teknoloji üreticisi Nokia ilklere imza atmaya devam ediyor. Yeni gelen raporlara göre şirket katlanabilir bir batarya üzerinde patent başvurusunda bulundu.

Şirketin girişimde bulunduğu patent başvurusu"Swiss roll" olarak adlandırılan yeni esnek batarya tasarımını ortaya koyuyor. Görüntüde görüldüğü gibi bataryanın rulo şeklinde katlanabilecek bir yapıda olacağı konuşuluyor. NokiaPowerUser sitesi bir yetkiliye dayandırarak yapılan açıklama da bu patent başvurusundan bahsediliyor.

1394619743_img20140312121523.jpg

"Elektronik cihazlar daha karmaşık hale gelmeye devam ederken, bu cihazların işlevleri ve özellikleri artan bir ihtiyaç haline gelmiş bulunuyor. Buna ek olarak bu cihazların esnek veya mekanik olarak farklı biçimleri üretimlerine devam edilmektedir. Tüketicilerin elektronik cihazların özelliklerinin artması yönündeki talepleri  gibi birçok niteliklere sahip geliştirilmiş cihazları üretmek üzere çalışıyoruz"

Bu esnek, katlanabilir bataryaların ne zaman üretim bandından çıkacağı bilinmiyor ancak, yakın zamanda bu teknolojiyi cihazlarda göremeyeceğimiz kesin görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.