Öğrencilere kötü haber! Ara tatil iptal edilecek, yaz tatili kısaltılacak!

Deprem felaketinden ötürü 15 gün olması gereken sömestr tatili 1 aya uzatılmıştı. Fakat bunun da bir bedeli olacak gibi görünüyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Öğrencilere kötü haber! Ara tatil iptal edilecek, yaz tatili kısaltılacak!

Bilindiği üzere 6 Şubat gecesi büyük bir felaket yaşadık. Kahramanmaraş ve çevre illeri vuran 7.8 ve 7.4’lük iki deprem sonrasında 40 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu depremin hemen akabinde öğrencilerin psikolojisi düşünülerek okullar tatil edildi.

Tam da sömestr tatilinin bitiminde gerçekleşen deprem sonrasında tatil 2 hafta daha uzatıldı ve 1 aya tamamlandı. Deprem bölgesindeki bazı illerde ise okullar Mart ayının ortasına kadar tatil edildi. Peki oluşan eğitim açığı nasıl kapatılacak?

Öğrencilere kötü haber! Ara tatil iptal edilecek, yaz tatili kısaltılacak!

Kulislerden sızdırılan bilgilere göre Nisan döneminde gerçekleşecek olan ara tatil iptal edilecek. Bilindiği üzere öğrenciler normal şartlarda Nisan ayında 1 hafta ara tatil yapacaklardı. Bu tatilin iptal edilmesiyle 1 hafta kazanım sağlanacak.

Diğer 1 hafta ise yaz tatilinden alınacak ve okullar normal döneme göre 1 hafta geç kapanacak. Böylece ortadaki eğitim açığı da telafi edilmiş olacak.

Deprem bölgelerinde öğrenciler için nasıl bir strateji uygulanacağı ise henüz netleşmiş değil. Önümüzdeki süreçte bu durumun da netleşmesi bekleniyor. Belki belli bir süre uzaktan eğitim ile bu sorun da çözüme kavuşabilir.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan henüz resmi bir açıklama yok. Fakat bu iddialar kulislerde çok yüksek sesle dile getirilmeye başladı. Resmi açıklama da yakında gelebilir.

Peki sizce öğrencilerin ara tatilinin iptal edilip, yaz tatilinin 1 hafta kısaltılması doğru bir karar mı? Zira öğrencilerin psikolojileri şu anda çok iyi değil. Dolayısıyla tatilin rafa kaldırılması da öğrencilerin psikolojisini alt üst edebilir. Sizin bu konudaki yorumunuz nedir?