Bilim & Teknik

Okullar açılmadan tekrar mı tatil olacak? Son dakika gelişmesi!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden ötürü okullar tüm yurtta 2 haftadır kapalıydı. Peki 20 Şubat itibariyle eğitim başlayacak mı yoksa tatil devam edecek mi? İşte tüm detaylar.

Okullar açılmadan tekrar mı tatil olacak? Son dakika gelişmesi!

Bilindiği üzere 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan 2 büyük yıkıcı depremle karşı karşıya kalmıştık. Bu depremler sonrasında 40 bine yakın vatandaşımız vefat etti. Olayın şoku ile birlikte tüm yurtta okullar tatil edildi. Bu tatil ilk etapta 13 Şubat olarak duyurulmuştu. Lakin olayın sıcaklığından ötürü tatil 20 Şubat tarihine kadar uzatıldı.

Deprem bölgesindeki okullarda ise eğitim öğretimin Mart ayı itibariyle başlayacağı belirtildi. Ayrıca bu bölgelerdeki öğrencilerde devam zorunluluğunun bulunmayacağı da net bir şekilde ifade edildi. Depremden etkilenmeyen şehirlerde okuyan öğrenciler için devam zorunluluğu devam ediyor.

Okullar açılmadan tekrar mı tatil olacak? Son dakika gelişmesi!

Geçtiğimiz gün sürpriz bir gelişme yaşandı ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların açılacağı illerdeki Milli Eğitim Müdürleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantı acaba okullar açılmadan tekrardan tatil mi edilecek sorusunu akıllara getirdi.

Toplantı sonrasında okulların 20 Şubat’ta açılması bir kez daha kesinleşmiş oldu. Okulların tatil edilmesi geniş bir kesim tarafından eleştirilmişti. Fakat ülke psikolojisini göz önüne aldığımızda okulların depremden ötürü tatil edilmesinin doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

Peki sizce okulların açılması doğru bir karar mı? Yoksa öğrencilerin psikolojileri göz önünde bulundurulduğunda tatil süresi biraz daha uzatılmalı mıydı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar
Gs
Okullar açılmalı bence
Cevapla
Yigido
Okullar tatil edilsin yatalım diyorlar hayır okullar açılsın çalışalım bugün yatma günü değil daha çok çalışma günü
Cevapla
Ahmet Deniz şenavcu
Sana katılmıyorum kardeşim
Sudiss
Arkadaşım yatalım değil mevzu mevzu psikolojimiz kimsenin psikolojisi suan iyi durumda değil çoğu kişi birçok yakınını kaybetti benim de şuan babaannem hastanede ve kendisi bizimle yaşıyordu annem de yanımda değil onun yanında babam da evde değil kardeşime bakmaya çalışıyorum bir yandan ben bu psikolojiyle nasıl derslerime odaklanayım okuldayken babaannemi kaybetsem ne yapacağım ben daha nasıl okula gideceğim o halimle gitmesem de sınıfta kalacağım eee şimdi bu durumda ne yapmaları lazım ya tatilin uzaması lazım ya da uzaktan eğitime geçilmesi gerekiyor en azından yok yazılmıyorsun o zaman sınıfta da kalmıyorsun böyle durumlarda.
Derin
Şu okulları bı kontrol edin depreme dayanıklimi diyilmi sonra gidelim
Cevapla
Derin
İlk önce bı okulları denetleyin sonra gidelim böyle olmaz yani
Cevapla
Derin
Tatil edilmeli bu psikolojiyle asla okula gidemem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.