Online toplantı uygulamalarına yapay zeka desteği geliyor!

Konuşma tanıma şirketi Voiceitt, teknolojisini Webex Meetings ile entegre ettiğini duyurdu. Webex'in mevcut canlı çevirilerini temel alan Voiceitt'in yapay zekası, standart olmayan konuşmalara sahip kişilerin aramalarda konuşulanları kaydediyor ve yazıya döküyor.

Online toplantı uygulamalarına yapay zeka desteği geliyor!

Makine öğrenimi teknolojisi, bir kişinin ne söylemek istediğini daha iyi anlamak için konuşma kalıplarına alışarak, ifadeleri tahmin ederek ve kullanıcı tarafından seçilen kısayolları detaylandırarak çalışıyor.

Voiceitt, bağımsız bir uygulama olarak hazlihazırda zaten mevcut, ancak bu yeni ortaklık, Webex Meetings'in canlı transkripsiyonlarla açılan bir sohbet çubuğuna sahip olacağı anlamına geliyor. Voiceitt'in kurucu ortağı ve stratejik ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sara Smolley yaptığı bir açıklamda "Webex ile entegrasyon oyunun kurallarını değiştiriyor çünkü engelli kullanıcılar için daha fazla bağımsızlık yaratırken daha işbirlikçi, kapsayıcı çalışma ortamları potansiyelini artırıyor. Gerçek işbirliği, masadaki herkesin söz sahibi olduğu anlamına gelir.” dedi.

Online toplantı uygulamalarına yapay zeka desteği geliyor!

Bu ortaklık aslında Voiceitt ile Webex'in ana şirketi olan Cisco arasındaki birçok diğer ortaklık etkileşiminden biri. Cisco Investments, Voiceitt'in son finansman turuna sermaye sağladı. Model, Amazon'un Voiceitt'e yaptığı yatırımı ve ardından teknolojinin akıllı ev asistanı Alexa'ya entegrasyonunu takip ediyor.

Cisco, Voiceitt'in haziran ayından itibaren toplantılar için Webex App Hub'dan indirilebileceğini söylüyor ve yıl sonuna kadar tüm Webex platformunda kullanıma sunmayı planlıyor.