Bilim & Teknik

Son dakika! Koronavirüs aşısı bulundu! Peki şimdi ne olacak?

Tüm dünyanın merakla beklediği koronavirüs aşısı sonunda bulundu. Peki şimdi ne olacak? İşte detaylar.

Son dakika! Koronavirüs aşısı bulundu! Peki şimdi ne olacak?

Tüm dünya nefesini tutmuş koronavirüs aşısının bulunmasını bekliyordu. Nihayet beklenen haber Rusya’dan geldi.

Rusya devlet başkanı Putin aşının bulunduğunu açıkladı. Ayrıca aşının tescillendiği ve tüm denemelerden geçtiği de belirtildi. Peki bu aşı gerçekten işe yarayacak mı?

Son dakika! Koronavirüs aşısı bulundu! Peki şimdi ne olacak?

Rusya Devlet Başkanı Putin’in açıklamasına göre aşı covid-19’a karşı kararlı bir bağışıklık oluşturuyor. Hatta öyle ki Rusya Başkanı bu aşıyı kızı üzerinde de kullanmış. Elbette bu bilgi hala teyide muhtaç

Hali hazırda pek çok ülkenin covid-19 için aşı çalışmaları yürüttüğü biliniyordu. ABD ve Çin başta olmak üzere Hindistan, Güney Kore, Rusya, Almanya ve Fransa aşı konusunda önemli aşama kaydetmişlerdi.

Nihayet ilk aşı açıklaması Rusya’dan geldi. Şimdilik aşının ne derece güvenilir olduğu, ne gibi yan etkilere neden olacağı bilinmiyor. Muhtemelen bunu zaman gösterecek.

Sonuç ne olursa olsun Rusya bu hamlesiyle ezeli rakibi ABD’nin önüne geçmiş oldu. Putin’in açıklamasının ardından gözle Dünya Sağlık Örgütü’ne çevrilmiş durumda. Bakalım DSÖ aşının kullanabilirliğini onaylayacak mı?

Daha da önemlisi Rusya bu aşıyı hangi ülkelere verecek. Ya da fiyatı ne olacak? Bu soruların hepsi önümüzdeki günlerde yanıt bulacaktır. Şu an için beklemedeyiz.

Yorumlar
yakup
rusya buldu lakin 2 yıl koruma sağlıyormuş 2 yıl sonra tekrar virüs canlanıyor yani kısacası bir işe yaramıyor
Cevapla
Bircan
Hep ülkelerden aşının bulunduğu haberi geliyor fakat bir gelişme yok canada,ABD,almanya ve şimdi de Rusya hangi birine inanalım
Cevapla
Batman
Hadi inşallah hayırlı olsun
Cevapla
Enişte
Bu aşı altına, çeyreğe girdi ve girecek de
Cevapla
İlker
Hadi inşallah
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.