Bilim & Teknik

Tarlanızı Dronlar ilaçlayacak!

DJI yeni nesil "tarımsal dronu'nu" tanıttı.


Dronların kullanımı yasal olarak halen tartışılırken ve ülkemizde yurt pencerelerinden kızların gözetlenmesi için bu donanımlar kullanılırken; dünya dronları gerçekten bir amaç uğruna kullanmak için çaba sarf ediyor 

Dünyanın en ünlü dron üreticisi konumundaki DJI, farklı amaçlar için dron geliştirmeye devam ediyor. Özellikle film ve video sektöründe sıkça kullanılan dronlar için en önemli sorunların başında ise kötü hava şartları ve yağmur geliyor.

DJI'da bu noktada yepyeni bir dron ortaya koyduğunu duyurdu. MG-1 adı verilen yeni nesil dron su ve toz geçirmiyor. 10 kilograma kadar da yük taşıyabilen MG-1'in farklı amaçlar için geliştirildiğinin hemen altını çizelim

1448624255_droneee.jpg

Bu dronların özellikle tarlaların ilaçlandırılması için yapıldığını belirten DJI, kırsal kesimde yaşayan birçok kişinin ilaçlama uçaklarına ihtiyaçları kalmadan tarlardaki ürünlerini düşük maliyetle ilaçlayabileceklerini belirtiyor. 

Yeni nesil DJI MG-1 dronların Çin ve Güney Kore'de çok yakında kullanılmaya başlanacağının da altını .

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.