Bilim & Teknik

Teknokent bu okula kurulacak!

Teknokent, Hava Harp Okulu arazisinde savunma ve havacılık sanayine hizmet verecek.

Teknokent bu okula kurulacak!

Teknoloji alanında gelişmeye ve ilerlemeye devam eden Türkiye, teknoloji alanında yatırımlarına devam ediyor.  Yeni gelen bilgilere göre üniversite-sanayi işbirliği projelerine Hava Harp Okulu da katkıda bulunacak.

Proje kapsamında İstanbul’da bulunan  Hava Harp Okulu’na Teknokent kurulacak. Teknokent’in savunma sanayisi ya da Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra diğer sanayi alanları ve genel olarak ülke ekonomisine de ciddi anlamda katkı sağlaması bekleniyor.

Projeyle, savunma ve havacılık sanayinin Ankara merkezli yapısının yanısıra İstanbul'un da bu alanda etkin bir merkez olarak aktif olması bekleniyor.

Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü bünyesine havacılık, bilgisayar, elektronik, endüstri mühendislikleri ile uzay bilimleri ana bilim dallarında eğitim veriliyor. Bu kapsamda 16 yüksek lisans ve doktora programı bulunuyor. Enstitüde son olarak bu alandaki boşluğu doldurmak amacıyla uzay ve havacılık hukuku alanında bir program açıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.