Bilim & Teknik

Tesla Roadster dünyaya çarpabilir!

Elon Musk'ın uzaya gönderdiği Tesla Roadster'ın dünyaya çarpma ihtimali var. Peki Mars yörüngesindeki Tesla, dünyaya ne zaman çarpacak?


Elon Musk, SpaceX kapsamında Mars yörüngesine Tesla Roadster göndermiş ve bütün dünya bu olayı konuşmuştu. Tesla Roadster'ın yolculuğu sırasında arabanın içerisinde David Bowie'nin Space Oddity isimli şarkısının çalması da çok manidar olmuştu

Hala Mars yörüngesinde olan Tesla Roadster'ın, dünyaya çarpma ihtimalinin olduğu bugün açıklandı. Ancak bu çarpma olayı gerçekleşse bile biz bunu göremeyeceğiz.

Hesaplamalara göre; Tesla 2 milyon yıl içerisinde %6 ihtimalle dünyaya çarpacak. Bir diğer hesaplamaya göre ise otomobilin Venüs'e çarpma ihtimali %2.5. 3 milyon yıldan sonra ise Tesla'nın dünyaya çarpma ihtimali ise %3 olarak açıklandı.

Tesla Roadster'ın, dünyaya ilk olarak 2091 yılında yakın bir geçiş yapması bekleniyor. Ancak 2091 yılında herhangi bir çarpışma söz konusu değil.

Açıklanan bu rakamların ütopik olduğu açık ve net bir şekilde ortada. 3 milyan yıl sonra muhtemelen Elon Musk ve Tesla'nın varlığı unutulacak.

Yorumlar
canım
unutulacağını nerden biliyorsun belki adam yakın bir zamanda çok rahat şekilde o arabaya ulaşır ve geri alıp müzeye sergiler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.